تاریخ انتشار۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۴
کد مطلب : 515802
امام جمعه موقت زاهدان:

نگاه دولت باید به توانمندی‌های داخلی کشور باشد

امام جمعه موقت زاهدان گفت: دولت ضمن حفظ مراودات با سایر کشورها نگاه آن باید به توانمندی‌های داخلی باشد و از ظرفیت‌های موجود در جامعه استفاده حداکثری شود.
نگاه دولت باید به توانمندی‌های داخلی کشور باشد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام هادی رمضانی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زاهدان اظهارداشت: دولتمردان باید در جامعه حضور داشته باشند و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند و دلسوزانه به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

وی بیان کرد: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در محافل مختلف؛ دولت باید در مسیر عدالت اجتماعی حرکت کند و مقررات دستگاه قضایی باید برای همگان یکسان باشد، رشوه نباید در جامعه باشد و اگر کسانی از راه‌های غیر مشروع ثروت اندوزی کرده‌اند با آنان برخورد شود.

امام جمعه موقت زاهدان افزود: اگر در جامعه امتیازات انحصاری برای واردات و صادرات به برخی افراد خاص داده شده که آنان هر وقت بخواهند بتوانند به مردم فشار وارد کنند این فساد است و باید اصلاح شود.

وی یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) را  امر به معروف و نهی از منکر ذکر کرد و گفت: همه ما در احیای این امر الهی باید کوشا باشیم به طوری سعادت یک جامعه در این مقوله نهفته است.

حجت الاسلام رمضانی تصریح کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه صورت نگیرد در نهایت جای معروف و منکر عوض و جامعه به انحطاط کشیده می‌شود، انسان در جامعه باید هم به تقوی فردی  و هم تقوی اجتماعی عمل کند.

وی با تبریک روز پزشک بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از سرایت کرونا تاکید کرد.

امام جمعه موقت زاهدان اظهارداشت: مردم با همه مشکلاتی که داشتند و فضای نا امیدی که بر کشور حاکم شده بود و با همه تبلیغات سوء که دشمنان داخلی و خارجی داشتند که مردم در انتخابات شرکت نکنند اما مردم در انتخابات شرکت کردند و انتخابشان پیام مهمی را داشت امیدواریم دولت جدید در عمل هم مردم را امیدوارتر کند.

وی درباره حاکمیت طالبان بر افغانستان نیز گفت: این حاکمیت معلول حضور آمریکا در این کشور بوده. آمریکا با حضور در کشورهای دیگر هرگز موجب پیشرفت آن کشورها نشده است و همیشه فقط منافع خود را درنظر گرفته است.

حجت الاسلام رمضانی افزود: آنچه در ظاهر می بینیم این است که تغییری در رفتار طالبان ایجاد شده اما باید ببینیم در آینده چگونه عمل خواهد کرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciuwawrt1azv2.cbct.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما