>> امر به معروف و نهی از منکر برگرفته از نهضت عاشورا است | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب : 515011
امام جمعه موقت زاهدان:

امر به معروف و نهی از منکر برگرفته از نهضت عاشورا است

امام جمعه موقت زاهدان گفت: امر به معروف و نهی از منکر بر گرفته از نهضت عاشورا است و در همه شرایط بر همگان واجب بوده و اگر از این واجب الهی دوری شود تبعات بسیار بدی بر جامعه دارد.
امر به معروف و نهی از منکر برگرفته از نهضت عاشورا است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام احمد راهداری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان ضمن سفارش به تقوای الهی در ماه خودسازی محرم  و ماهی که متعلق به امام  حسین (ع) است اظهارداشت: محرم میدان عمل است و در این ماه شهادت و مصداق خارجی آن را می‌بینیم و قرآن تفسیر و تبیین می‌شود.

وی بیان کرد: در ماه محرم امام حسین(ع) بهای اینکه خدا بشریت را عبث نیافریده به جهانیان نشان داد.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه ماه محرم مانند ماه رمضان بوده  و این ماه  قرآن ناطق است و به انسان‌ها بصیرت، آگاهی و علم توامان با عقل می‌دهد تصریح کرد: ایثار و شهادتی  که قرآن می‌گوید چه زیبا در کربلا عملیاتی شد.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته افزود: ۲۲ مرداد روز تشکل‌های اجتماعی است تا دولتمردان شفاف با مردم حرف بزنند و خیلی از این مردم عهده دار کارها شوند.

حجت الاسلام راهداری گفت: ۲۳ مرداد روز مقاومت اسلامی بوده و شورای عالی انقلاب فرهنگی این روز را نامگذاری کرده تا یادآوری کند درخت مقاومت نتیجه داده و حزب الله به جهان عرب عزت بخشیده است.

وی با بیان اینکه ۲۶مرداد سالروز ورود آزادگان است و این افراد قرآن ناطق و سند زنده انقلاب اسلامی هستند خاطرنشان کرد: امیدوارم در پناه خدا روز به روز به عزت جمهوری اسلامی افزوده شود.

انتهای پیام/

     
http://www.taghribnews.com/vdca6mnm649n6w1.k5k4.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما