تاریخ انتشار۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب : 515010

مولوی کریم زایی: نهضت عاشورا باید زنده نگه داشته شود

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: زنده نگه داشتن نهضت عاشورا موجب از بین رفتن ظلم و جور و ستم و اجرای عدالت می‌شود.
مولوی کریم زایی: نهضت عاشورا باید زنده نگه داشته شود
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، مولوی عبدالصمد کریم زایی در خحطبه‌های نمازجمعه این هفته اهل سنت ایرانشهر اظهارداشت: ما مهمترین درسی که می‌توانیم از مکتب امام حسین (ع) بگیریم درس آزادگی، درس زیر بار ظلم ستم نرفتن، تن به ذلت ندادن و مرگ با عزت را ترجیح دادن به زندگی با ذلت است.

وی بیان کرد: حادثه کربلا و قیام امام حسین (ع) حاوی درس‌ها و پیام‌های آموزنده‌ای بوده و برای همه مسلمانان نمونه و حجت است و امام حسین (ع) برای اجرای عدالت و مقابله با ظلم در برابر استبداد و خودکامگی قیام و جان مبارکش را در این راه فدا کرد، این قیام و جان‌باختگی برای مسلمانان و تمام انسان‌های آزاده درس است. 

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر با تاکید بر لزوم تبیین حقیقت عاشورا برای همه بشریت بویژه جوامع اسلامی، گفت: مظلومیت شهدای کربلا بر کسی پوشیده نیست و باید به صورت ویژه تشریح آن برای نسل جوان دنبال شود.

وی همچنین رحلت مولوی محبی را تسلیت گفت و افزود: مرحوم محبی از علمای شاخص کشور بود که نقش مهمی در وحدت و انسجام و همدلی بین مردم داشت.
مولوی کریم زایی بیان کرد: این عالم برجسته استان عمر پربرکت خود را در راه نشر احکام اسلامی و وحدت بین امت اسلامی صرف کرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjvieiyuqevyz.fsfu.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما