تاریخ انتشار۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۳
کد مطلب : 514766
نماینده ولی فقیه در گلستان:

زیارت امام حسین(ع) و اقامه عزای ایشان انسان را از تعلقات دنیوی دور می کند

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: همه ما نسبت به سیدالشهدا ارادت داریم و معتقد هستیم زیارت اباعبدالله(ع) و برپا داشتن عزای ایشان، انسان را از تعلقات دنیا دور می کند.
زیارت امام حسین(ع) و اقامه عزای ایشان انسان را از تعلقات دنیوی دور می کند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی بعدازظهر سه شنبه در گفتگوی خبری ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم، اظهارکرد: عزاداری محرم یک سنت حسنه مورد تأکید ائمه بوده زیرا محرم دانشگاه انسان سازی است.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: عزاداری برای سالارشهیدان زنده نگه داشتن نهضت سرخ کربلا بوده و شور و شعور معنوی به همراه دارد.

وی بیان کرد: زیارت امام حسین (ع) هم بصیرت و ظلم ستیزی ایجاد کرده و برای همین سلاطین گذشته از حضور و اجتماع و زیارت قبر ایشان جلوگیری می کردند.

نورمفیدی اضافه کرد: ائمه (ع) ما برای مقابله با سیاست های سلاطین، مردم را به زیارت قبر امام حسین (ع) تشویق می کردند تا روحیه مبارزه با حاکمیت ظالم را در جامعه زنده نگه دارند.

امام جمعه گرگان با اشاره به شرایط کرونا در کشور اظهارکرد: امروز وظیفه ما تبعیت از ولی فقیه است و همان گونه که ایشان فرمودند همه باید برای برپایی عزای حسینی بر اساس سیاست های ستاد کرونا عمل کنیم.

وی بیان کرد: همه ما نسبت به سیدالشهدا ارادت داریم و معتقد هستیم زیارت اباعبدالله (ع) و برپا داشتن عزای ایشان، انسان را از تعلقات دنیا دور می کند.

نورمفیدی گفت: عزاداری ماه محرم نباید تعطیل شود بلکه مومنان و ارادتمندان به خاندان اهل بیت (ع) باید با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی، محافل عزاداری را برگزار کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcg3t9n3ak9qu4.rpra.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما