تاریخ انتشار۷ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب : 51348

ت‍أكيد سازمان كنفرانس اسلامي بر تلاش در جهت صلح

سازمان كنفرانس اسلامي با اشاره به افزايش سطح همكاريها با جنبش عدم تعهد، بر تلاش براي تحقق صلح، امنيت و توسعه اقتصادي براي كشورهاي عضو تأكيد كرد.
ت‍أكيد سازمان كنفرانس اسلامي بر تلاش در جهت صلح
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،"عبد الله عالم"از مسئولان سازمان كنفرانس اسلامي، در سخناني در شانزدهمين نشست جنبش عدم تعهد كه در جزيره بالي اندونزي برگزار گرديد، خاطرنشان كرد: مشاركت در سازمان كنفرانس اسلامي و جنبش عدم تعهد جبهه اي مشترك براي رويارويي با بسياري از مشكلات و در رأس آنها جهاني سازي، آب و هوا،‌ بحران غذا و مبارزه با فقر، مي گشايد.

وي با اشاره اينكه موضع سازمان لزوم تشكيل دولت مستقل فلسطيني بر اساس مرزهاي۱۹۶۷ است، افزود: حل نشدن مسئله فلسطين كه اساس نزاع و درگيري در خاور ميانه از آن نشأت مي گيرد، تهديدي آشكار براي صلح و امنيت جهاني است.

گفتني است در پی به آتش كشیده شدن مجسد الاقصی نخستین قبله مسلمانان در سال ‪ ۱۹۶۹‬میلادی توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی سران كشورهای اسلامی با هدف محكوم كردن این جنایت در سپتامبر همان سال در رباط پایتخت مغرب گردآمدند و مقدمات تشكيل سازمان كنفرانس اسلامي كه به طوررسمی در سال ۱۹۷۱ تاسیس شد، را فراهم كردند.

همچنين جنبش عدم تعهد (NAM) سال‪ ۱۹۶۱‬میلادی در بحبوحه دوران جنگ سرد با تلاش جواهر لعل نهرو نخست‌وزیر فقید هند، سوکارنو از اندونزی، جمال عبدالناصر از مصر و ژنرال تیتو از یوگسلاوی با هدف وحدت بین کشورهایی بنیان گذاشته شد که نه در اردوگاه کمونیسم و نه در اردوگاه کاپیتالیسم قرار داشتند.
http://www.taghribnews.com/vdcaaenm.49n6y15kk4.html
مرجع : الشرق الاوسط
نام شما
آدرس ايميل شما