تاریخ انتشار۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۵
کد مطلب : 512606

تربیت ۲۸۵ مددجوی حافظ قرآن کریم در زندان های هرمزگان

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تشکیل ۹ دارالقرآن و تربیت ۲۸۵ مددجوی حافظ کلام اللّه مجید در زندان های این استان خبر داد.
تربیت ۲۸۵ مددجوی حافظ قرآن کریم در زندان های هرمزگان
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، علی صالحی رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: طی یکسال اخیر ۲۸۵ نفر از مددجویان زندان های استان هرمزگان موفق به حفظ یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم شدند و ۵۹۶ مددجو هم دوره های حفظ موضوعی کلام اللّه مجید را با موفقیت سپری نموده اند.
 
علی صالحی تصریح کرد: اکنون ۹ دارالقرآن در زندان های هرمزگان فعال است و سال گذشته نیز ۱۵۰ دوره آموزشی قرآنی در ندامتگاه های استان برگزار شد.
 
وی با بیان اینکه ایجاد تسهیلات قانونی برای فراگیری و ادامه تحصیل و همچنین زمینه سازی برای آموزش و تعالی اخلاقی مددجویان همواره اولویت دستگاه قضایی استان بوده است، تأکید کرد: این اقدامات در راستای برنامه‌های فرهنگی و تربیتی به منظور اصلاح و بازپروری زندانیان انجام می شود.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین از کاهش محسوس تخلّفات درون زندان و جلوگیری از تکرار جرم به عنوان دو کارکرد مهم اجرای طرح حفظ قرآن کریم در ندامتگاه های استان نام برد و بیان داشت: خوشبختانه با اتخاذ تدابیر لازم، زیر ساخت های مناسب برای اجرای هدفمند برنامه های قرآنی در زندان های استان فراهم شده است.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdchvinm-23nz-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما