تاریخ انتشار۲۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب : 511740
رییس قوه قضائیه:

دستگاه قضا نیازمند همفکری علما و حوزه است

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی با توجه به وجود مسائل جدیدی که به صورت متعارف پاسخ آن در کتب نیست نیازمند همفکری علما و حوزه است.
دستگاه قضا نیازمند همفکری علما و حوزه است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی اظهار کرد: سال های متمادی افتخار داشتیم که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از نظرات حضرتعالی استفاده کردیم.
 
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از پیش به نظرات و همفکری علما و حوزه علمیه نیازمند هستیم،گفت: در زمان کنونی بسیاری از مسائل جدید است و شاید به صورت متعارف نشود پاسخ آن را در کتب پیدا کرد و نیاز به بررسی دارد.
 
رئیس قوه قضائیه با اشاره به مشکلاتی که فضای مجازی برای جامعه بوجود آورده است،گفت: علاوه براین مشکلات، فضای مجازی یک باب جدید را برای دستگاه های حکومتی و حکمرانی به ویژه دستگاه قضایی باز کرده است.
 
وی با تاکید براینکه موضوعاتی در این باب نیازمند همکاری بیشتر حوزه با قوه قضائیه است، بیان کرد: همه نظام اسلامی براساس موازین اسلامی پایه گذاری شده و باید برنامه های آن انجام شود که به این مسئله قانون اساسی نیز تاکید دارد.
 
محسنی اژه ای اضافه کرد:در شرایط ویژه ای قرار داریم که ممکن است شیاطین با شیطنت هایی که دارند و بعضی از روشنفکرنماها بخواهند انحرافی را در برخی مسائل بوجود بیاورند که به کمک حوزه علمیه با دستگاه قضایی بیش از پیش در این زمینه نیازمند هستیم.
 
وی بیان اینکه مردم انتظار دارند که برنامه های دستگاه قضایی باید براساس شرع و مبانی فقه اسلامی انجام شود، عنوان کرد: تا کنون در این زمینه گام های ارزشمندی برداشته شده است اما همچنان قوه قضائیه نیازمند همکاری با حوزه و علمای صاحب نظر است.
 
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در شرایط فعلی نیازمند تربیت روحانیون فاضل برای شرایط آتی هستیم و هرچه که جلو می رویم این نیاز بیشتر می شود، گفت: دستگاه قضایی در این زمینه بسترهایی را فراهم کرده است و از سال های گذشته دستگاه قضایی را بسیج کرده است و همکاری حوزه علمیه در این زمینه می تواند بیش از پیش موثر واقع شود.
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfjydtxw6dyea.igiw.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما