تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : 507150

رونمایی از کتاب «دلنوشته‌هایی برای روح الله» در لبنان/محوری برای تقریب میان مذاهب اسلامی

کتاب «دلنوشته‌هایی برای روح الله» شامل شصت و پنج نامه برگزیده از مجموع نامه‌های واصله شرکت کنندگان در مسابقه «دلنوشته‌ای برای روح الله» رونمایی شد.
رونمایی از کتاب «دلنوشته‌هایی برای روح الله» در لبنان/محوری برای تقریب میان مذاهب اسلامی
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب به نقل از روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، همزمان با مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) در لبنان، از کتاب «رسائل الی روح الله» (دلنواشته‌هایی برای روح الله) رونمایی شد که حاوی مجموعه نامه‌‌های جوانان، اساتید دانشگاه، خبرنگاران، ادبا و اقشار مختلف مردم عرب زبان جهان برای امام خمینی(ره) است.

مطالب این کتاب در قالب مسابقه‌‌ای با عنوان «دلنوشته‌‌ای به روح الله» گردآوری شده و پس از داوری توسط اساتید ادبیات زبان عرب دانشگاه بیروت منتخب شده و با حضور شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و فرهنگی رونمایی شد.

در این مراسم، محمد جلال فیروز نیا، سفیر ایران در لبنان، عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی ایران در لبنان، شیخ نعیم قاسم، جانشین دبیرکل حزب الله، شیخ ماهر حمود، دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت، سراسقف جورج صلیبا، معن خلیل شهردار منطقه غُبیری و دیگر شخصیت‌های مذهبی و فرهنگی حضور داشتند.

گفتنی است؛ این کتاب شامل شصت و پنج نامه برگزیده از مجموع نامه‌های واصله شرکت کنندگان در مسابقه «دلنوشته‌ای به روح الله»  بوده و به دو زبان عربی و فارسی با مشارکت مؤسسه نشر وتنظیم  آثار امام خمینی (ره) منتشر شده است.

متن بیشتر نامه‌ها گویای احساسات لطیف افراد مختلف درباره امام(ره) و رهبرشان است. با توجه به این که این نامه‌ها از کشورهای مختلف ارسال شده است، آن را می‌توان محوری برای تقریب میان مذاهب برشمرد.

برای دریافت این کتاب به صورت کاغذی و الکترونیکی می‌توانید به پایگاه‌های الکترونیکی رایزنی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و صفحات آن در شبکه‌های مجازی مراجعه كنيد.

انتهاي پيام/
http://www.taghribnews.com/vdcftedtxw6dxya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما