تاریخ انتشار۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : 506921

رونمایی از کتاب «دلنوشته هایی برای روح الله» در لبنان

به همت رایزنی فرهنگی ایران در لبنان در مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) از کتاب «دلنوشته هایی برای روح الله» رونمایی شد.
رونمایی از کتاب «دلنوشته هایی برای روح الله» در لبنان
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در لبنان، همزمان با مراسم گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی که از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و با حضور شخصیت های سیاسی، مذهبی و فرهنگی برگزار شد؛ از کتاب «رسائل الی روح الله» (دلنواشته هایی برای روح الله) که حاوی مجموعه نامه‌هایی به امام (ره) که توسط جوانان، اساتید دانشگاه، خبرنگاران، ادبا و اقشار مختلف مردم عرب زبان جهان نوشته شده است، در قالب مسابقه ‌ای با عنوان دل نوشته‌هایی به روح الله گردآوری و پس از داوری توسط اساتید ادبیات زبان عرب دانشگاه بیروت منتخب شده رونمایی شد.
 
در این مراسم  محمد جلال فیروز نیا، سفیر کشورمان،  و دکتر عباس خامه یار رایزن فرهنگی کشورمان، شیخ نعیم قاسم جانشین دبیرکل حزب الله، شیخ ماهر حمود دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مقاومت، سراسقف جورج صلیبا، معن خلیل، شهردار منطقه غُبیری و دیگر شخصیت های مذهبی و فرهنگی حضور داشتند.
 
این کتاب شامل شصت و پنج نامه برگزیده از مجموع نامه های واصله شرکت کنندگان  در مسابقه زیباترین نامه به امام، بوده و چهار برگزیده نخست از کشورهای لبنان‌، تونس ، الجزایر و عراق هستند.
 
گفتنی است، این کتاب به دو زبان عربی و فارسی و با مشارکت مؤسسه نشر وتنظیم  آثار امام خمینی (ره) منتشر شده است.
 
متن بیشتر نامه ها گویای احساسات لطیف افراد مختلف درباره امام و رهبرشان است.
 

 
یکی از زیبا‌ترین این نامه مربوط به خانم زینب عبدالرضا، شهروند عراقی است. وی در این نامه می‌ گوید، آقای من ! روح الله ! امیدوارم از اشتباهم بگذری، وقتی خردسال بودم رژیم صدام در نمایشگاهی از ما خواست چهره‌ی مبارک شما را به صورت کاریکاتور بکشیم، من شرمسار این کار هستم. در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) بود فراخوانی را دیدم که موضوع آن نامه‌ای به امام بود و من با این دل نوشته امیدوارم روح ایشان مرا ببخشد.
 
با توجه به این که این نامه ها از کشورهای مختلف ارسال شده است، آن را می توان محوری برای تقریب میان مذاهب برشمرد.
 
برای دریافت این کتاب به صورت کاغذی و الکترونیکی می توانید به پایگاه های الکترونیکی رایزنی جمهوری اسلامی ایران در لبنان در فیسبوک و دیگر پایگاه های مجازی مراجعه نمایید.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcauinm649nwo1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما