تاریخ انتشار۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
کد مطلب : 505509
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:

ائمه جمعه و فرماندهان نیروی انتظامي، هم عهد شوند

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در اولین اجلاس مشترک نمایندگان ولی فقیه، ائمه جمعه و فرماندهان نیروی انتظامی که صبح امروز به صورت مجازی و همزمان، با میزبانی ۲۱۰ حوزه فرماندهی انتظامی در سراسر کشور برگزار شد، از مجاهدت سردار اشتری و آحاد فرماندهان و پرسنل خدوم نیروی انتظامی، به‌عنوان مجاهدان واقعی فی سبیل الله تقدیر و تشکر کرد و گفت: شما عزیزانی که می کوشید یار مهربان و مقتدر امت باشید و بر مدار منطق و عقل، با تکیه بر دانش و اخلاق و دیانت و با اقتدار و عظم بلند و با عطوفت و مهربانی ، در عرصه‌های متنوع و جدید نقش آفرینی می‌کنید، با ضمانت امنیت پایدار، زمینه اعتلای این نظام مقدس را فراهم نموده‌اید.
ائمه جمعه و فرماندهان نیروی انتظامي، هم عهد شوند
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری در این گردهمایی مجازی تصریح کرد: عزیزان نیروی انتظامی، از عمق جان باور دارند که اگر به سازمان‌های خدا نهاد و مردمی مثل مساجد بیش از گذشته توجه شود و اگر مراکز اجتماعات دینی، مثل نمازهای جمعه و هیئت‌ها رونق بیشتری بگیرد، اصلی ترین مراکز تولید سرمایه اجتماعی ، به شکل طبیعی، تعمیق امنیت پایدار و امنیت اجتماعی را رقم خواهند زد.

وی افزود: هر جا دیانت مردم ضریب بیشتری داشته باشد ، دشمن ناکام تر است و امنیت پایدار تر است و جامعه دینی و متدین، پرچمداران همیاری و همکاری با پلیس هستند و می توانند نیروی انتظامی را در تحقق مأموریتهای بزرگش یاری کنند.

حاج علی اکبری ادامه داد: خوشبختم که امروز سطح دیانت و نگاه دینی در نیروی انتظامی فوق العاده است و موجب آرامش جامعه دینی شده است و این رویکرد که پرسنل نیروی انتظامي بر امر عمران مساجد همت گماشته اند و از حقوق خودشان داوطلبانه برای عمران مساجد مشارکت کرده اند، قابل تحسین است و گواهی است بر تشخیص دقیق و خردمندانه مبتنی بر اینکه یاران پایدار متولیان امنیت جامعه، مسجدی ها و نمازگزاران جمعه هستند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: پروردگار متعال را شاکریم که کمیته مشترک همکاری ها میان نهاد نمازجمعه و نیروی انتظامی با تدبیر فرماندهی محترم شکل گرفته است و جلسات جدی در حال برگزاری است و این طلیعه همکاری های مؤثر و جدی برای صیانت ایمانی نسل جوان و مقابله با توطئه‌های دشمن خواهد بود.

حاج علی اکبری در این گردهمایی، با تبیین ابعاد و ویژگی‌های انتخابات پیش رو، اظهار امیدواری کرد که این رویداد ملی، پرشورتر از همیشه و در کمال سلامت و امنیت برگزار شود و ثمره آن ، تشکیل دولت جوان حزب اللهی و تقویت نور امید به افق روشن پیش رو در قلب مردم شریف باشد.

در بخش دیگری از این گردهمایی، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: انتخابات یک نفس جدید و روح جدید در فضای ملی است و موجب نفی حرکت دشمنان و مایه اقتدار برای نظام خواهد بود.

آیت الله صفایی بوشهری تأکید کرد: دشمن علاوه بر تلاش برای کاهش مشارکت در انتخابات، برای ایجاد ناامنی سرمایه گذاری می‌کند که نیروی انتظامی در تمام دوره های گذشته در تأمین و تقویت امنیت انتخابات موفق بوده و در این دوره هم چنین خواهد بود.

همچنین نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: وحدت، امید و آرامش در استان کردستان مدنظر است و برای ایجاد شور انتخاباتی ، نیروهای ارزشی باید فضای پیش رو را پرنشاط تر کنند که این امر مستلزم صداقت در گفتگو با مردم و رفاقت و متانت در کلام و مدارا در تعاملات و در فضای جامعه می‌باشد.

سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی در بخش پایانی این گردهمایی، از حمایت‌ها و همراهی صمیمانه نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه در راستای تأمین امنیت پایدار در کشور قدردانی کرد و نیروی انتظامی را مسئول امنیت ۷۰ هزار صندوق اخذ رای و حفظ سلامت انتخابات دانست و اذعان نمود؛ فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی در بهترین تراز آمادگی برای انجام این مأموریت قرار دارند.

اشتری تصریح کرد: برای تأمین امنیت انتخابات به مشارکت و همکاری ائمه جمعه نیاز داریم و امنیتی که با خون شهدای عزیز به دست ما رسیده ، خط قرمز ما است و بر اساس قانون و وظیفه شرعی پای کار هستیم.

فرمانده نیروی انتظامي گفت: از گسترش امر تبلیغات و شور انتخابات در چارچوب قانون حمایت خواهیم کرد و تفاوتی میان کاندیداها از این منظر قائل نیستیم و در برخورد با تخلفات، ملاحظه و تفاوتی میان ستادهای انتخاباتی نخواهد بود. 

وی در پایان، ایجاد امیدواری و دلگرمی مردم وفادار ایران به آینده و توجه دادن مردم به داشته‌های نظام و کشور را ضامن برگزاری انتخاباتی پرشور و عزت آفرین خواند و اظهار امیدواری کرد دولتی ظلم ستیز ، دین دار و جوان باور ، بر اساس معیارهای رهبر م عظم انقلاب، محصول انتخابات امن و پرشور پیش رو باشد.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbgsbs9rhbgsp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما