تاریخ انتشار۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب : 502084

دیدار عراقچی و اولیانوف در آستانه نشست امروز کمیسیون مشترک برجام

عراقچی و اولیانوف روسای هیأت‌های ایران و روسیه صبح امروز در آستانه نشست روز جاری کمیسیون مشترک برجام در وین در جلسه‌ای به رایزنی نشستند.
دیدار عراقچی و اولیانوف در آستانه نشست امروز کمیسیون مشترک برجام
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب،  در حالی که قرار است نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز (شنبه) ۱۱ اردیبهشت ماه به منظور بررسی و‌ جمع‌بندی نتیجه کارگروه‌های کارشناسی سه‌گانه هسته‌ای، تحریمی و ترتیبات اجرایی در سطح روسای هیأت‌ها در شهر وین برگزار شود، «سید عباس عراقچی» رئیس هیأت مذاکره‌ کننده ایرانی و «میخائیل اولیانوف» رئیس هیأت روسی در وین صبح امروز (شنبه) در نشستی دوجانبه به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

در این نشست که قدری به طول انجامید، عراقچی و اولیانوف ضمن هماهنگی مجدد درباره مواضع خود، بر ضرورت استمرار نزدیکی مواضع دو کشور تأکید کردند.
طرف روس نیز بار دیگر بر حمایت خود از توافق هسته‌ای و لزوم رفع تحریم‌های ایران از سوی آمریکا، تأکید کرد.

لازم به ذکر است، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و ۱+۴ (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) و نماینده اتحادیه اروپا قرار است تا ساعاتی دیگر برای بررسی نتیجه کار گروه‌های کارشناسی، برگزار شود و آنگونه که اعلام شده، هیأت‌های مذاکره‌ کننده بعد از این نشست به پایتخت‌ها باز خواهند گشت.

گفتنی است در روزهای گذشته کارگروه‌ها و هیأت‌ها با برگزاری جلسات فشرده به بحث‌و بررسی در خصوص متون پرداخته‌اند.

دور جدید گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۴ (آلمان،‌ فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) در چارچوب سه گروه کاری که از روز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه در وین آغاز شد، در این چند روز در پایتخت اتریش در جریان بود.

دور اول نشست کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل شهر وین برگزار و حاضران تصمیم به تسریع روند گفت‌وگوها گرفته و توافق کردند که فعالیت گروه‌های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم‌ها و هسته‌ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد. همچنین تصمیم گرفته شد که گروه کارشناسی سوم با عنوان «گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی» با هدف گفت‌وگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم‌ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل شود.

بر همین اساس، گفت‌وگوهای ایران و گروه ۱+۴ با ادامه جلسات کارگروه‌های کارشناسی در سه حوزه تحریم، هسته‌ای و ترتیبات اجرایی ‌در وین در جریان است.

روز چهارشنبه (هشتم اردیبهشت ماه) نیز دو کارگروه هسته‌ای و تحریم کار بر روی متون را ادامه داده و کارگروه کارشناسی ترتیبات اجرایی نیز برای نخستین بار تشکیل جلسه داد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcg7x9ntak9zz4.rpra.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما