تاریخ انتشار۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب : 501342
محرز خبر داد:

اثرگذاری واکسن کووایران برکت بر روی کرونای انگلیسی

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و متخصص بیماری های عفونی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده واکسن "کووایران برکت" روی واریانت انگلیسی ویروس کرونا اثرگذار است.
اثرگذاری واکسن کووایران برکت بر روی کرونای انگلیسی
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، دکتر مینو محرز روز یکشنبه در حاشیه مراسم آغاز مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" در جمع خبرنگاران درباره اثربخشی این واکسن روی واریانت های جدید ویروس کرونا، توضیح داد: این واکسن روی واریانت انگلیسی مقاوم است اما هنوز روی واریانت هندی امتحان نکردیم اما در این زمینه هم مطالعه خواهد شد.

وی اظهار داشت: بین ۷۰ تا ۹۰ درصد واریانت شایع در ایران از نوع انگلیسی است که این واکسن روی آن موثر است. درباره گونه های جدید دیگر هنوز اطلاعات کافی نداریم.

محقق اصلی پروژه و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت گفت: خوشحالم که مرحله اول کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت با موفقیت طی شده است.

محرز افزود: من قول داده بودم وقتی مطمئن شوم که واکسن برکت مصون است آن را تزریق کنم که امروز تزریق واکسن را در فاز سوم انجام دادم.

مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت" امروز در هتل ارم تهران آغاز و طی آن این واکسن به سه داوطلب، دکتر مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و متخصص  بیماری های عفونی، حسینعلی شهریاری  نماینده مردم سیستان و بلوچستان و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و محمدعلی امیرزرگر استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی همدان تزریق شد.

مرحله سوم تست انسانی این واکسن روی ۲۰ هزار نفر در ۶ شهر تهران، بوشهر، شیراز، کرج، مشهد و اصفهان انجام می شود. 

ثبت نام داوطلبان مرحله سوم این واکسن ایرانی از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و رییس ستاد اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام شب گذشته در صفحه توئیتر خود اعلام که بیش از ۳۲ هزار نفر تمایل خود را برای ورود به این طرح پژوهشی اعلام کردند.

ثبت نام داوطلبان این طرح مطالعاتی از دو مسیر در حال انجام است و علاقه مندان در رده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال می‌توانند با تماس با سامانه ۴۰۳۰ یا از طریق نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) " آی گپ " تمایل خود را اعلام و وارد این طرح مطالعاتی شوند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcc0sqpi2bqx18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما