تاریخ انتشار۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : 500251
حجت الاسلام پورذهبی؛

ارتشی‌ها فارغ از هر عقیده‌ای با شجاعت و ایثار در برابر دشمن ایستادگی کردند

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: بزرگانی مانند شهید صیاد شیرازی و سپهبد قرنی از جمله کسانی هستند که تلاش‌ها و ایثارگری‌های آنان در دوران دفاع مقدس و پس از آن، هیچگاه از اذهان فراموش نخواهد شد.
ارتشی‌ها فارغ از هر عقیده‌ای با شجاعت و ایثار در برابر دشمن ایستادگی کردند
به گزارش حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز شنبه در دیدار فرماندهان، روسا و کارکنان قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان اظهار داشت: بنده در سال ۱۳۶۱ و در جبهه‌های دفاع مقدس، مبلّغ بودم و از نزدیک با نیروهای ارتشی ارتباط داشتم و تدین و انقلابی‌گری را در وجود آنان به خوبی مشاهده کردم.

نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد: در ارتش نجابت و خویشتن‌داری خاصی به ویژه پس از انقلاب دیده می‌شود و خدمات این نیروی مخلص و انقلابی بر کسی پوشیده نیست.    

وی با بیان اینکه مظلومیت و شجاعت نیروی زمینی ارتش باید بازگو و بیان شود، اضافه کرد: ارتشی‌ها فارغ از هر عقیده‌ای با شجاعت و ایثار در برابر دشمن ایستادند و از هیچ تلاشی برای دفاع از میهن اسلامی کوتاهی نکردند.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه انقلابی بودن و تعهد انقلابی ارتش از همان اوایل انقلاب لمس می‌شد، یادآور شد: همراهی ارتش با سپاه باعث پیروزی کشورمان در برابر دشمن بعثی شد و در عملیات‌های مهم مانند بیت المقدس و فتح المبین همراهی ارتش و سپاه پیروزی ها را رقم زد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان هم در این دیدار گفت: رهبری در مورد ارتش می‌فرماید که نیروی زمینی قهرمان در تمام حوادث نوک پیکان حملات ناجوانمردانه دشمن بوده است.

امیر حمیدرضا رحمت‌پور اضافه کرد: کسانی در اوایل انقلاب می‌خواستند، کشورمان را از داشتن نیروی توانمند ارتش و انقلابی محروم کنند اما با تدبیر امام(ره) و نامگذاری ۲۹ فروردین به روز ارتش، توطئه دشمن خنثی شد.

از ۲۱ فروردین و شهادت سپهبد صیاد شیرازی تا شهادت امیر سپهبد قرنی به دهه بزرگداشت ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری شده است. امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸، روز ۲۹ فروردین را به روز ارتش نامگذاری کردند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcamwnm649nwu1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما