تاریخ انتشار۲۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب : 499854

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با خطیب‌زاده دیدار و گفتگو کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه که لاوروف را در سفرش به تهران همراهی می‌کند، با خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه دیدار و درباره گسترش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای گفت‌وگو کرد.  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با خطیب‌زاده دیدار و گفتگو کرد
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه که به همراه هیأت «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه این کشور به تهران سفر کرده، امروز با «سعید خطیب‌زاده» سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
در این دیدار طرفین زمینه‌های همکاری در حوزه دیپلماسی عمومی مورد رایزنی قرار گرفت.
 
دو طرف با اشاره به کارزارهای ضد اطلاعاتی که جریان اصلی رسانه‌های غربی و آمریکایی علیه کشورهای مستقل راه می‌اندازند، انحصار اینترنتی و رسانه‌ای آمریکا را یکی از عوامل نهادی این وضعیت دانسته و بر همکاری دو کشور که در معرض این هجمه رسانه‌ای و تبلیغی هستند تاکید کردند.
 
گسترش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای فیمابین از دیگر محورهای این دیدار بود و سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان «موافقتنامه تاسیس و چارچوب فعالیت مراکز فرهنگی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه» که امروز بین وزرای امور خارجه دو کشور به امضا رسید، را پایه خوبی برای ارتقای همکاری‌های فرهنگی دو کشور برشمرد.
 
همچنین دو طرف بر تبادل هیأت‌های رسانه‌ای، ارتباطات منظم و تسهیل گفت‌وگوی رسانه‌های دو کشور تأکید کرده و توافق اولیه‌ای در این خصوص داشتند.
 
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در رأس هیأتی و بنا به دعوت ظریف به تهران سفر کرد. او پس از دیدار و گفت‌وگو با ظریف در نشست خبری مشترک نیز حضور یافت.
 
لاوروف همچنین به همراه ظریف موافقتنامه تاسیس و چارچوب فعالیت مراکز فرهنگی ایران و روسیه را امضا کرد.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین به دیدار حسن روحانی رئیس جمهوری ایران رفت.
 
«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  ۱۲ فروردین ماه از سفر «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه به تهران در ۲۴ فروردین ۱۴۰۰خبر داده و گفته بود: این سفر در چارچوب رایزنی‌های سیاسی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه و بنا به دعوت ظریف وزیر امور خارجه انجام خواهد شد.
 
لاوروف پیش از این گفته بود که قرار است به تهران سفر کند. «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نهم آذر ۱۳۹۸ بعد از دیدار با وزیر امور خارجه ایران در «مسکو» گفت که به دعوت ظریف سال آینده میلادی (۲۰۲۰) به تهران سفر خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcgny9ttak9y74.rpra.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما