تاریخ انتشار۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۸
کد مطلب : 499199
العالم:

آمریکا 50 داعشی را به بزرگترین میدان نفتی سوریه منتقل کرد

شبکه العالم گزارش داد، نیروهای آمریکایی 50 عنصر داعشی را از یکی از زندان‌های شمال شرق سوریه به بزرگترین میدان نفتی سوریه منتقل کرده‌اند.
آمریکا 50 داعشی را به بزرگترین میدان نفتی سوریه منتقل کرد
 به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شبکه «العالم»، امروز (پنجشنبه)، به نقل از منابعی مطلع از انتقال ۵۰ عنصر داعشی به میدان نفتی «العمر» در استان «دیر الزور» سوریه خبر داد.

منابع یادشده به العالم خبر دادند: «نیروهای آمریکا ۵۰ تروریست داعشی را از زندان پایگاه غیرقانونی الشدادی در [استان] الحسکه سوریه به میدان [نفتی] العمر در استان دیر الزور منتقل کردند».

منابع یادشده در ادامه گفتند: «هدف نیروهای آمریکا از این گام، ادغام عناصر داعش با آنچه "جیش المغاویر" خوانده می‌شود، است که نیروهای ائتلاف در سوریه بر آنها نظارت می‌کنند».

این گزارش در حالی منتشر شده که خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز حدود یک هفته پیش خبر داده بود که نیروهای اشغالگر آمریکایی، ده‌ها تروریست داعشی را از زندان «الهول» واقع در شرق شهر «الحسکه» به پایگاه غیرقانونی خود در شهر «الشدادی» در حومه استان الحسکه منتقل کرده‌اند.

به گفته ناظران سیاسی، نیروهای آمریکایی در آن دسته مناطقی که در سوریه، آن را تحت اشغال دارند به‌ ویژه در منطقه «التنف» (مرز سوریه، عراق، اردن) بر آموزش برخی گروه‌های تروریستی نظارت دارند که از جمله این گروه‌ها می‌توان به گروه موسوم به «جیش مغاویر الثوره» و «اسود الشرقیه»‌ اشاره کرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdci33a53t1a3z2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما