تاریخ انتشار۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب : 497224

جشن نوروز در افغانستان آغاز شد

جشن باستانی نوروز با آیین کهن به اهتزاز درآوردن پرچم حضرت علی «ع» در روضه منسوب به آن حضرت در مزارشریف افغانستان و کابل پایتخت، رسما آغاز شد.
جشن نوروز در افغانستان آغاز شد
به گزارش حوزه سایر رسانه های خبرگزاری تقریب، این مراسم در مناطق مختلف افغانستان بویژه پایتخت نوروزی افغانستان در شهر مزارشریف با شکوه برگزار شد .

هرچند امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا هیچ یک از مقام های بلند پایه دولتی در آیین به اهتزاز درآوردن پرچم حضرت علی (ع) در مزار شریف حضور نیافتند که باعت انتقاد رئیس شورای استانی بلخ گردید اما ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرده است که مراسمی ویژه را در کاخ ریاست جمهوری برای جشن نوروز و آغاز سال 1400 برگزار می کند.

مردم افغانستان جشن نوروز با داشته‌های فرهنگی ویژه این کشور در سراسر افغانستان جشن می گیرند اما هفت میوه، سمنک، سبزی چلو، کلوچه نوروزی خوردنی های اجتناب ناپذیر نوروزی در افغانستان است که افغانها با آن سفره های نوروزی را برای اسقبال از دوستان و آشنایان خود رنگین می سازند.

سال گذشته مراسم نوروز در افغانستان به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور برگزار نشد اما امسال مهمانان داخلی از سراسر افغانستان به مزارشریف رفته اند تا در جشن نوروز و میله گل سرخ شرکت کنند و تدابیر شدیدی امنیت نیز برای تأمین امنیت به اجرا گذاشته شده است.

استاندار بلخ افغانستان از شهروندان مزارشریف خواسته است که از مهمانان نوروزی در بلخ بگونه شایسته پذیرایی کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcf0edjjw6d10a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما