>> پیام سرلشکر باقری به جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب : 495274

پیام سرلشکر باقری به جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نباید از نقش اثرگذار داستان در انتقال مفاهیم ارزشی مانند ایثار، مقاومت و شهادت غافل ماند و آن را نادیده گرفت.
پیام سرلشکر باقری به جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت تاکید کرد: نباید از نقش اثرگذار داستان در انتقال مفاهیم ارزشی مانند ایثار، مقاومت و شهادت غافل ماند.

متن این پیام به شرح زیر است:

رشد و پویایی یک فرهنگ و تمدن، مرهون عواملی است که بی تردید یکی از مهمترین آنها ادبیات و به خصوص ادبیات داستانی می‌باشد. ادبیات داستانی ابزاری مناسب برای انتقال تجارب است که با آن می‌توان به موضوعات انتزاعی عینیت بخشید و از نمادها، استعاره‌ها و تمثیل‌های فراوان آن برای تحکیم آموزه‌های مختلف بهره جست. ساختار و درون مایه موجود در ادبیات داستانی می‌تواند ادراکی عمیق را در مخاطب ایجاد کند که همراه با کششی عاطفی نسبت به تثبیت آموخته‌ها و از جمله آموزه‌های دینی، انقلابی و مذهبی مؤثر واقع شود. از این رو نباید از نقش اثرگذار داستان در انتقال مفاهیم ارزشی مانند ایثار، مقاومت و شهادت غافل ماند و آن را نادیده گرفت. در همین راستا جای بسی خوشوقتی است که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان نهاد متولی در سیاستگذاری برای پاسداشت ارزش‌های فرهنگی و معنوی دفاع مقدس و مقاومت با برگزاری جایزه ادبی یوسف نسبت به شناسایی علاقه مندان و استعدادهای برتر در حوزه داستان نویسی دفاع مقدس و موضوعات مشابه اقدام و آثار برگزیده را جهت استفاده عموم جامعه عرضه می‌دارد.

امید است که با برنامه‌ریزی دقیق و ایجاد ظرفیت‌های آموزشی و تخصصی مناسب به ویژه برای نویسندگان جوان، شاهد رشد روزافزون کمی و کیفی در حوزه ادبیات، خصوصاً داستان و داستان نویسی دفاع مقدس و مقاومت و تحقق نهضت صد برابری مدنظر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) باشیم.

اینجانب ضمن تشکر از دست‌اندرکاران نهمین جایزه ادبی یوسف و نیز تبریک به برگزیدگان این جشنواره، کسب توفیقات روزافزون ایشان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciywa55t1a3r2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما