تاریخ انتشار۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۸
کد مطلب : 494494
امام جمعه زاهدان:

باید وحدت و انسجام خود را به همه جهانیان نشان دهیم

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: باید وحدت و انسجام خود را به همه جهانیان نشان دهیم و در این راه لازم است همه‌ی نهادهای مردمی هوشیاری خود را حفظ کنند.  
باید وحدت و انسجام خود را به همه جهانیان نشان دهیم
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زاهدان اظهارداشت: یکی از راه‌های تحصیل تقوا تربیت جامعه بر اساس اصول دینی و اسلامی بوده است.
 
وی افزود: خداوند انسان‌ها را با فطرت توحیدی آفریده، لشکریان خدا ما را به سوی او دعوت می‌کنند و در این باره می‌فرمایند« انسان را هدایت کردیم یا سپاسگذار است و یا راهش را گم می‌کند».
 
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه در معارف اسلامی به مساله تربیت بسیار تاکید شده افزود: تربیت عرصه‌های مختلفی دارد نهادهای زیادی در رابطه با تربیت سر و کار دارند.
 
وی خاطرنشان کرد: در جامعه ما به عنوان جامعه اسلامی تربیت اسلامی جایگاه خودش را ندارد و به همین دلیل دچار مشکل می‌شویم وقتی یک نهادی وظایف خودش را خوب انجام نداده نتیجه آن ناصحیح است.
 
آیت الله محامی گفت: اگر مسوولان درست عمل می‌کردند این‌گونه نبود که سیستان و بلوچستان با تمام ظرفیت‌ها دارای رشد کم باشد و این نشان دهنده ضعف است.
 
وی تصریح کرد: اگر مردم به صورت صحیح تربیت شده بودند حاضر نمی شدند به سراغ شغل‌های قاچاق و کاذب بروند.
 
امام جمعه زاهدان ادامه داد: فرهنگ کار در سیستان و بلوچستان آسیب دیده اگر تربیت اسلامی درست بود این‌گونه نمی شد.
 
وی بیان کرد: اگر همگی به وظیفه خود درست عمل می کردند زمینه التهاب آفرینی فراهم نمی‌شد همچنین باید از هرگونه دو قطبی سازی و التهاب آفرینی که خواست دشمنان است پرهیز کنید چرا که دشمنان به دنبال سوء استفاده هستند.
آیت الله محامی با اشاره به اتفاقاتی که در مرز سراوان رخ داد تصریح کرد: دشمنان خارجی به میدان آمدند و خواستند مزدوران خود را به کار گیرند.
 
وی افزود: از نیروهای نظامی که برای حفظ مرزهای کشور پایداری کردند تشکر می‌کنیم و تقدیر مضاعف از گروه‌های نظامی در سراوان که تدبیر کردند تا درگیری به مردم کشیده نشود.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcb9abaarhb9ap.uiur.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما