تاریخ انتشار۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۸
کد مطلب : 492287

ورود هیأت مراکشی به تل‌آویو برای افتتاح دفتر ارتباطات دیپلماتیک

پس از اعلام عادی‌سازی روابط میان رباط و تل‌آویو، وزیر خارجه مراکش اعلام کرد که هیأتی از این کشور برای افتتاح دفتر ارتباطات دیپلماتیک وارد فلسطین اشغالی شده است.    
ورود هیأت مراکشی به تل‌آویو برای افتتاح دفتر ارتباطات دیپلماتیک
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «ناصر بوریطه» وزیر خارجه مراکش، امروز (یکشنبه)، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در مقر وزارت خارجه این کشور از سفر هیأتی مراکشی به تل‌آویو خبر داد.
 
به گزارش وبگاه خبری «السفیر۲۴»، وزیر خارجه مراکش با بیان اینکه این هیأت برای افتتاح دفتر ارتباطات وارد تل‌آویو شده، گفت که افتتاح رسمی دفتر ارتباطات مراکش در تل‌آویو منوط به وضعیت بهداشتی و باز شدن آسمان مراکش و «اسرائیل»‌ است.
 
ناصر بوریطه در ادامه با اشاره به اینکه یک سرپرست دفتر ارتباطات مراکش را مدیریت خواهد کرد، در عین حال، اعلام کرد که رباط هیچ نماینده‌ای در فلسطین اشغالی ندارد.
 
بوریطه بدون ارائه جزئیات بیشتری درباره هیأت یادشده، تنها خبر داد که سرپرست مذکور در هیأت یادشده حضور دارد.
 
۲۲ دسامبر مراکش و رژیم صهیونیستی با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا توافقنامه سازش امضا کردند و در ازای آن، واشنگتن حاکمیت مراکش بر صحرای غربی را به رسمیت شناخت.
 
صحرای غربی، منطقه‌ای مورد مناقشه میان دولت مراکش و جبهه «پولیساریو» است. پولیساریو  یک سازمان سیاسی نظامی در صحرای غربی است که در سال ۱۹۷۳ به عنوان یک گروه مقاومت علیه تسلط استعمار اسپانیا بر صحرای غربی و با هدف استقلال این منطقه ایجاد شد.
 
از طرفی دیگر،برخی منابع صهیونیستی پیشتر درباره علت کندی روند سازش تل‌آویو و رباط گزارش داده بودند که شاه مراکش برای ادامه روند عادی‌سازی روابط با تل‌آویو منتظر «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکاست تا ببیند او چه موضعی در این خصوص اتخاذ می‌کند.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcjo8exauqeh8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما