تاریخ انتشار۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰:۳۴
کد مطلب : 491309

افزایش 20 درصدی موارد بستری کرونا در هرمزگان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در هفته اخیر شمار موارد بستری کرونا در بیمارستان‌های استان 20 درصد افزایش یافته است.    
افزایش 20 درصدی موارد بستری کرونا در هرمزگان
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، دکتر فاطمه نوروزیان جمعه شب در گفت‌وگو با بخش خبر سیمای مرکز خلیج فارس با اشاره به وجود یک مورد فوتی (یک مرد 51 ساله در بندرلنگه) اظهار کرد: شمار بیماران بستری شبانه روز اخیر با 34 مورد افزایش به 125 نفر رسیده است که 35 نفر از آنان در آی‌سی‌یو قرار دارند و حال 5 نفر وخیم است.
 
وی افزود: 1169 بیمار نیز در مراقبت خانگی قرار دارند و شمار کل فوتی‌های کرونا در هرمزگان از ابتدای شیوع این بیماری به 995 نفر رسید.
 
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درباره شمار تست‌های در حال انجام نیز گفت: امروز 920 تست جدید انجام شده که در تشخیص افراد مبتلا و قرنطینه آنان بسیار موثر است.
 
آمار مقایسه‌ای نسبت به هفته قبل
 
دکتر نوروزیان درباره آمار مقایسه‌ای میان وضعیت بیماری کرونا در هفته اخیر با هفته گذشته نیز گفت: در این هفته شمار بیماران سرپایی 15 درصد و شمار بیماران در قرنطینه در منزل 16 درصد و تعداد بیماران بستری نیز 20 درصد افزایش یافته که زنگ خطری به شمار می‌رود.
 
وی ادامه داد: افراد مبتلای به کرونا با وضعیت نیاز به بستری در آی‌سی‌یو نیز 13 درصد افزایش یافت ولی بحمدالله شمار موارد فوتی استان در هفته اخیر 12 درصد کاهش نسبت به هفته قبل را نشان می‌دهد.
 
در تازه ترین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای مختلف کشور، بندرعباس به همراه جزیره قشم و بستک در وضعیت زرد بیماری قرار گرفته‌اند و دیگر شهرهای استان آبی هستند.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcdzf0onyt0ns6.2a2y.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما