تاریخ انتشار۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب : 490908
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خبر داد؛

به زودی واکسن ایرانی قوی‌تر، باکیفیت‌تر تولید می‌شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: واکسن ایرانی قوی‌تر، باکیفیت‌تر و با فراوانی بیشتر به زودی تولید و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
به زودی واکسن ایرانی قوی‌تر، باکیفیت‌تر تولید می‌شود
به گزارش حوزه سایر رسانه های خبرگزاری تقریب، محمد مخبر سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه و رونمایی از پنج هزار طرح اشتغال اجتماع محور در دانشگاه کردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا پایان سال2 تا 3 میلیون دوز واکسن در کشور تولید می شود که فاز اول تست کرونا برای ۲۱ داوطلب اول رو به اتمام است.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته مجوز تست روی ۱۴ نفر دیگر دریافت شده است و با اتمام فاز اول تست این واکسن بر روی ۵۶ نفر اول، فاز دوم شروع می شود.

مخبر با بیان اینکه فروردین یا اردیبهشت ماه سال آینده با تایید پروتکل‌ها، واکسن در اختیار عموم مردم کشور قرار می گیرد، گفت:  این اطمینان را به مردم می‌دهیم که واکسن ایرانی قوی تر، باکیفیت تر و با فراوانی بیشتر به زودی تولید و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی اذعان کرد: رسیدن به تولید انبوه مساله اصلی ما است و واکسن تولیدی را زیر قیمت خارجی آن در اختیار مردم قرار خواهیم داد و کشور در این بخش خودکفا خواهد شد.

مخبر با بیان اینکه تولید دارو به منظور تامین نیاز کشور از مهمترین اهداف شرکت‌های داروسازی این ستاد است، عنوان کرد: نه تنها توانستیم بخش زیادی از نیاز کشورمان را تامین کنیم بلکه به ظرفیت صادرات به برخی کشورها نیز رسیده ایم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchvvnk623nwwd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما