تاریخ انتشار۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : 487266

آغاز فعالیت ۱۴۵ موکب اربعین حسینی به مناسبت فرارسیدن ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز فعالیت ۱۴۵ موکب اربعین حسینی به مناسبت فرارسیدن ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها خبر داد.
آغاز فعالیت ۱۴۵ موکب اربعین حسینی به مناسبت فرارسیدن ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، یوسف افضلی معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات، با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی، بنیان‌گذار ستاد بازسازی عتبات و فعالیت موکب‌های ایرانی بود، اظهار کرد: خیران حرم‌ساز و خادمان موکب‌های ایرانی در ایام سالگرد شهادت سردار دل‌ها و در قالب پویش «مهر حاج قاسم» طرح‌های خدماتی متنوعی را در مناطق محروم کشور اجرا می‌کنند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۴۵ موکب اربعین حسینی به پویش «مهر حاج قاسم» پیوسته‌اند و قرار است در بیش از ۱۵۰ روستا در استان‌های محروم، پروژه‌های محرومیت زدایی و عام‌المنفعه را اجرا کنند.

افضلی تصریح کرد: این موکب‌ها با همت خیران حرم‌ساز کلنگ احداث ۱۰ مدرسه دو تا شش کلاسه را در روستاهای مناطق محروم به زمین خواهند زد. همچنین ۳۳ واحد مسکن روستایی با همت جهادی این موکب‌ها ساخته یا بازسازی خواهد شد.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: اجرای پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه مانند سیل‌بند، مسجد و درمانگاه از دیگر برنامه‌های موکب‌های اربعینی در ایام سالگرد شهادت سردار دل‌هاست.

افضلی گفت: افزون بر عملیات عمرانی ذکر شده، کمک به آزادی زندانیان، تأمین اقلام جهیزیه، توزیع بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی، تهیه و توزیع تبلت بین دانش‌آموزان روستایی و آبرسانی به هشت روستا از دیگر برنامه‌های خیران حرم‌ساز و موکب‌های اربعینی در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است.

وی یادآور شد: در ماجرای سیل فروردین ۹۸، موکب‌های اربعینی و خیران حرم‌ساز با فراخوان سردار دل‌ها به کمک هموطنان سیل زده استان‌های خوزستان، لرستان و … شتافتند که خاطره حضور جهادی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس همراه با خادمان مواکب در این مناطق، برای همیشه در اذهان مردم به یادگار خواهد ماند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcai0nyi49nau1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما