تاریخ انتشار۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب : 485656

کتاب «دشمن شناسی» مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب بغداد رونمایی شد

در آستانه سالروز ترور ناجوانمردانه فرماندهان شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی سپاه قدس و حاج «ابومهدی المهندس» فرمانده الحشد الشعبی، از ترجمه عربی کتاب ارزشمند «دشمن شناسی» مقام معظم رهبری در نمایشگاه بین المللی کتاب بغداد رونمایی شد.
کتاب «دشمن شناسی» مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب بغداد رونمایی شد
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، در این مراسم که با حضور رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و جمعی از علاقه مندان عراقی و افراد حاضر در نمایشگاه همراه بود، از این کتاب ارزشمند تحت عنوان عربی «معرفه العدو» (دشمن شناسی) رونمایی شد.

حجت الاسلام و المسلمین «غلامرضا اباذری»، چفیه ای مبارک منتسب به مقام معظم رهبری را با ذکر صلوات از روی کتاب «معرفه العدو» کنار زد تا با چاپ وزین درعرضه علاقه مندان عراقی و میهمانان کشورهای عربی و خارجی حاضر در این دوره از نمایشگاه قرار گیرد.

حجت الاسلام اباذری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق به این مناسبت گفت که کتاب معرفه العدو (دشمن شناسی) مجموعه دیدگاه‌های مقام معظم رهبری درباره دشمن شناسی و چگونگی مقابله با دشمن است که مرکز انتشارات انقلاب اسلامی منتشر کرده است.


وی ادامه داد که در آستانه نخستین سالروز ترور ناجوانمردانه فرماندهان شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، فرصت مناسبی است که با ارائه این کتاب ارزشمند، دو ملت ایران و عراق دشمنان مشترک خود را بشناسند.

به گفته وی، اشتراکات دو ملت علاوه بر دین و مذهب و تاریخ و فرهنگ، با توجه به شهادت این دو فرمانده بزرگوار مبارزه با تروریسم، اشتراک تازه ای به جمع اشتراکات آنها اضافه شده و آن مسئله مهم دشمن شناسی و دشمنان مشترک دو ملت است.

حجت الاسلام اباذری خاطر نشان ساخت که کتاب ارزشمند مقام معظم رهبری، پرده جدیدی به روی دو ملت در خصوص اهمیت و ضرورت شناسایی دشمنان مشترک و راهکار مقابله با آن می‌گشاید.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق با اشاره به اهتمام بالای مردم عراق به کتابخوانی تصریح کرد که با توجه به درخواست‌های متکرر فرهیختگان عراقی برای آشنایی با محورهای فکری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام راحل (ره) و همچنین اندیشه‌های ژرف مقام معظم رهبری، این کتاب با ترجمه عربی در اختیار علاقه مندان عراقی و میهمانان عربی و خارجی حاضر در نمایشگاه گذاشته شده است.

وی ادامه داد که کتاب وزین دشمن شناسی، در یک جلد شامل ۶۰۰ صفحه و در برگیرنده ۱۴ محور مختلف است که در آن درباره چگونگی و ضرورت مقابله دشمن بحث شده است.

مؤسسه انتشاراتی «دار المعارف الحکمیه» لبنان کتاب معرفه العدو مقام معظم رهبری را با قیمت ۱۴ هزار دینار عراقی (حدود ۱۱ دلار) برای علاقه مندان عرضه کرده است.

دوره جدید نمایشگاه بین المللی کتاب بغداد تحت عنوان «هلا بالکتاب» (خوش آمدی کتاب) از چهارشنبه گذشته (۱۹ آذرماه) آغاز شده و تا ۲۹ آذر ماه (شنبه آینده) ادامه دارد.

در این دوره از نمایشگاه که با استقبال عمومی مواجه شده است، ۳۰۰ مرکز انتشاراتی از ۲۱ کشور عربی و خارجی با حدود یک میلیون عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف معرفتی، ابتکارات و هنر حضور دارند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbssba0rhbw0p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما