تاریخ انتشار۲۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب : 485404

خشم کاربران مصری از حمایت السیسی از سازش مراکش با رژیم صهیونیستی

کاربران مصری شبکه‌های اجتماعی ضمن حمله به اظهارات اخیر رئیس جمهور کشور خود، تأکید کردند که هرگز عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نخواهند پذیرفت.  
خشم کاربران مصری از حمایت السیسی از سازش مراکش با رژیم صهیونیستی
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، مراکش روز گذشته خبر داد که تماس‌های رسمی و روابط دیپلماتیک خود با رژیم صهیونیستی را در سریع‌ترین زمان ممکن از سر خواهد گرفت.
 
این اقدام رباط، خشم کاربران عرب‌زبان شبکه‌های اجتماعی را به همراه داشت؛ به نحوی که هشتگ «عادی‌سازی روابط، خیانت است» ترند شد.
 
کاربران شبکه‌های اجتماعی ضمن حمله به این تصمیم مراکش، تأکید کردند که هرگز عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نخواهند پذیرفت و دولتهایی را که اخیرا به این توافق دست یافته‌اند، خائن به آرمان فلسطین و قدس می‌دانند.
 
به گزارش روزنامه العربی الجدید، کاربران مصری عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور را نیز خائن به فلسطین خواندند. السیسی در واکنش به تصمیم مراکش گفت که «از این اقدام مهم قدردانی می‌کنم و آن را در راستای تحقق هر چه بیشتر ثبات و همکاری منطقه‌ای می‌دانم».
 
یک کاربر به نام «امیره» به این ادعای السیسی واکنش نشان داد و گفت: «از چه زمانی، ثبات در منطقه از طریق عادی‌سازی با صهیونیستها صورت می‌گیرد؟».
 
وی در ادامه توئیت خود خطاب به السیسی گفت: «رئیس جمهور... نمی‌بینی که [صهیونیستها] پس از هر اقدام عادی‌سازی، چه کاری با فلسطین می‌کنند؟... آیا آمریکا خلیفه مسلمانان شده است؟».
 
«علوان ابوالبکری» یک کاربر دیگر خطاب به رئیس جمهور مصر گفت: «اگر دیدی که شاخه‌ای خم شده است... بدان که اصل [درخت] مرغوب نیست... السیسی... عادی‌سازی خیانت است».
 
«ولید» هم نوشت: «السیسی کودتاچی، توئیت می‌کند... خداوند لعنت کند کسانی را که فقط در زمان هر مصیبتی دیده می‌شوند و برای خیانت، گرد هم جمع می‌شوند».
 
«مریم الشریف» یک کاربر مصری دیگر است که نوشت: «من مصری هستم. مصر هم روابط خود را با اسرائیل عادی کرد، ولی ملت مصر این کار را نکرد و مخالف عادی‌سازی و حضور رژیم صهیونیستی در فلسطین است... ان‌شاءالله، آزاد خواهد شد».
 
شمار زیادی از کاربران دیگر هم، تأکید کرده بودند که مسئله فلسطین، مسئله اول آنان است و ملت مصر نیز، اسرائیل را دشمن شماره یک خود می‌داند.
 
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت که مراکش برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل اعلام آمادگی کرده است و به همین دلیل، حاکمیت مراکش بر منطقه صحرای غربی را به رسمیت شناخته است.
 
پس از اعلام توافق سازش مراکش با رژیم صهیونیستی، پادشاه مراکش شامگاه گذشته برای توجیه خیانت خود به مسئله فلسطین با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.
 
دفتر پادشاهی مراکش در بیانیه ای اعلام کرد: «محمد ششم در تماس تلفنی با محمود عباس بر مواضع ثابت و متعادل مراکش در قبال مسئله فلسطین تاکید کرد و حمایت کشورش از راه حل مبتنی بر تشکیل دو کشور را برای مسئله فلسطین ابراز داشت، راه حلی که بر اساس آن اسرائیل و فلسطین در کنار یکدیگر با صلح و امنیت زندگی کنند.»
 
مراکش بعد از اردن، مصر، امارات، بحرین و سودان، ششمین کشور عربی است که با رژیم صهیونیستی روابط خود عادی‌سازی می‌کند. امارات، بحرین و سودان طی ماه‌های گذشته با وساطت آمریکا با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdccxpq002bq408.ala2.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما