تاریخ انتشار۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : 484709

تولید ۳۵۰۰ ماسک توسط خانه‌های قرآنی اهل‌سنت و شیعه شرق گلستان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس گفت: در راستای عملیات فرهنگی اجتماعی از 13 آبان تا 13 دی ماه امسال با رمز «سردار دل‌ها شهید سلیمانی» 3 هزار و 500 ماسک توسط موسسات و خانه‌های قرآنی اهل تشیع و تسنن تولید و بین نیازمندان توزیع می‌شود.
تولید ۳۵۰۰ ماسک توسط خانه‌های قرآنی اهل‌سنت و شیعه شرق گلستان
به گزارش حوزه استانهای خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام سیدخلیل صفی‌الحسینی صبح امروز در گفت و گویی اظهار کرد: در راستای اجرای عملیات فرهنگی اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی و در جهت کمک به نیازمندان و مردم حاشیه‌نشین شهرستان گنبدکاووس برای تامین ماسک در حفظ سلامتی آنها با همکاری موسسات و خانه‌های قرآنی تشیع و تسنن 3 هزار و 500 ماسک تولید و توزیع می‌شود که در مرحله نخست یک‌هزار و 500 ماسک تاکنون تولید شده است.

وی تصریح کرد: همچنین با همکاری نیکوکاران، موسسات و خانه‌های قرآنی شهرستان تاکنون 100 بسته معیشتی تهیه و بین جامعه هدف نیازمندان توزیع شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به فعالیت‌های این اداره در زمان شیوع بیماری کرونا خاطرنشان کرد: مجموعه همکاران این اداره و زیر مجموعه آن شامل هیئت‌های مذهبی، هیئت مداحان، موسسات و خانه‌های قرآنی علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی مذهبی خود در این مدت به صورت حضوری و مجازی در زمینه ضدعفونی کردن معابر و محلات، تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده و همچنین دیدار با کادر درمان و تشکر از زحمات آنها در این برهه حساس همکاری و تعامل داشته و این فعالیت‌ها تا پایان از بین رفتن بیماری کرونا ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به وضعیت شهرستان در حوزه شیوع بیماری کرونا بیشتر فعالیت‌های این اداره به صورت مجازی برگزار شده است، ادامه داد: با تلاش همکاران بنده برنامه‌ها و فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، مذهبی و قرآنی صورت گرفته است.

صفی‌الحسینی گفت: اهدا ۴۰ جلد کلام الله مجید به مساجد محروم روستاها و خانه‌های قرآنی، برگزاری مسابقات قرآنی در ایام و مناسبت‌های مذهبی، پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به ۳۸ موسسه و خانه‌های قرآنی شهرستان در راستا کمک به این موسسات و خانه‌های قرآنی در زمان شیوع کرونا، اعزام ۱۳۰ قاری به مساجد شهر و روستاهای شهرستان در مناسبت‌های مذهبی و ملی برای برگزاری مراسمات، برگزاری ۴۰ دوره آموزش روخوانی، ۱۰ دوره روانخوانی، پنج دوره مفاهیم با حضور ۸۰۰ شرکت‌کننده در موسسات و خانه‌های قرآنی شهرستان، برگزاری ۲۰ کرسی تلاوت قرآن کریم در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی، کسب رتبه نخست در مسابقات سوگواری مجازی با قرآن در حماسه حسینی با حضور ۸۰۰ شرکت‌کننده از گنبدکاووس و برگزاری طرح «هر خانه قرآنی یک هیئت قرآنی» در پنج خانه قرآنی شهرستان گوشه‌ای از فعالیت‌های قرآنی این اداره است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مهارت‌آموزی سربازان در حین خدمت خاطرنشان کرد: در این راستا اداره کل تبلیغات اسلامی تفاهم‌نامه‌ای را با هنگ مرزی و نیروی انتظامی گلستان منعقد کرده و در گنبدکاووس دو دوره آموزش تربیت معلم با حضور ۴۰ سرباز برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس بیان کرد: در فضای مجازی و با حضور قاریان بین‌المللی مانند استاد احمدی وفا، موحد امین، موحدی، سعید پرویزی و دیگر قاریان مطرح جهانی محفل انس با قرآن توسط این اداره برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به نزدیک شدن سالگرد شهادت «سردار دل‌ها سلیمانی» ابراز کرد: در آستانه سالگرد سردار شهید سلیمانی و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دانشمند هسته‌ای دکتر فخری‌زاده پویش ختم قرآن توسط هیئت‌های مذهبی، موسسات و خانه‌های قرآنی به صورت مجازی برگزار می‌شود و تا 13 دی ماه سالگرد شهادت سردار دل‌ها 60 ختم کامل قرآن قرائت خواهد شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjyxexhuqeoaz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما