تاریخ انتشار۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۷
کد مطلب : 484463

برگزاری مراسم یادبود و ختم مجازی شهید فخری زاده در گلستان

مراسم یادبود و ختم مجازی شهید فخری زاده در گلستان برگزار شد.
برگزاری مراسم یادبود و ختم مجازی شهید فخری زاده در گلستان
به گزارش حوزه استانهای خبرگزاری تقریب، مراسم یادبود و ختم مجازی دانشمند هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده بعدازظهر پنج شنبه در مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برگزار شد.

مراسم یادبود و ختم مجازی دانشمند هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده، از طرف طلاب، روحانیون، حافظان و قاریان اهل سنت شمال کشور به صورت مجازی و ویدئو کنفرانسی در مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برگزار شد.

این آیین با ارتباط مجازی و ویدئو کنفرانسی از طریق مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با شعبه گنبد کاووس و شعبه گیلان مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و همچنین برخی از روحانیون و طلاب، مدارس علوم دینی و دارالقران های اهل سنت شمال کشور و مسولین فرهنگی برگزار شد.

گفتنی است در این آیین، توسط دارالقرآن ها و مدارس علوم دینی اهل سنت شمال کشور، تعداد ۸۰ دوره ختم قرآن مجید، هزار و ۲۶۰ صلوات و ۳۶۰ فاتحه جهت شادی روح شهید فخری زاده توسط طلاب، روحانیون، حافظان و قاریان اهل سنت شمال کشور قرائت شد.

دشمن با ترور و به شهادت رساندن عجز و ناتوانی خود را نشان می دهد

امام جمعه اهل سنت قره تپه بندرترکمن در این آیین اظهارکرد: استقلال علمی از بزرگ ترین نعماتی بوده که انقلاب اسلامی به ما عطا کرده است.

آخوند عبدالجبار میرابی گفت: انقلاب اسلامی به ما نعمت بزرگ استقلال علمی و پژوهشی عطا کرد که باید آن را قدر بدانیم.

وی ادامه داد: همین که خداوند ما را انسان آفرید عالی ترین نعمت است و امروز جای بسی ناراحتی و تاسف است که انسانی بیاید و عالم و برادر مسلمان خود را ترور کند.

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت حامد قره تپه بندر ترکمن با بیان اینکه، دشمنان خیانت را عامل سعادت و پیشرفت خود می دانند، افزود: این مهم نشانه ضعف اخلاقی و دینی دشمنان است که دست به ترور و چنین اقدامات ناجوانمردانه ای می زنند، زیرا آنها با روبرو شدن با دانشمندان ما ترس دارند و دست به توطئه می زنند.

آخوند عبدالجبار میرابی با اشاره به اینکه، پیامبر (ص) مبنای علم و اخلاق بوده است، گفت: خداوند متعال در زمان جاهلیت ناجی بشریت را مبعوث کرد و اولین دستوری که داد ترویج علم، آگاهی و بصیرت در جامعه بود که از این طریق بتواند مردم را از جهل و گمراهی نجات دهد.

وی با اشاره به اینکه، اثر عالم بودن پیامبر (ص) است که اینگونه انسان عصر جاهلیت را از منجلاب بردگی به سعادت بندگی می رساند، افزود: مبنای انقلاب رسول اکرم (ص) این بود که علم و اخلاق در جامعه بشریت ترویج پیدا کند و امروز اگر می بینیم دانشمندی از بین ما به عناوین مختلف از جمله ترور و غیره به شهادت می رسد وظیفه ما است که ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های آن عزیزان به پیروی و تبیین راه آن عزیزان بپردازیم تا نتیجه زحماتشان را به مقصد برسانیم.

آخوند عبدالجبار میرابی با تاکید براینکه برای رسیدن انسان به عالی ترین هدف می توان در مسیر حق و علم حرکت کرد، افزود: امروز بهترین شکران، عمل کردن به نعماتی است که خداوند متعال به مسلمین عطا کرده است و مهم ترین و بزرگ ترین نعمت، نعمت استقلال علمی است.

وی با بیان اینکه، آگاهی، پژوهش و جهاد علمی ضمن به دست آوردن دل خداوند، دل انسانها را بدست آورده و جزو محسنین قرار خواهد داد، گفت: عالی ترین روش، روش مقابله و مبارزه است زیرا دشمن هیچ وقت دوست ما نخواهد شد و مدام مجبور می شود ناتوانی خود با ترور و یا از این دست کارها به هر نحوی نشان بدهد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcg3t9twak97t4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما