تاریخ انتشار۱۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۷
کد مطلب : 481622

دستیار ارشد ظریف با قائم مقام وزیر خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد

در دیدار دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران با قائم مقام وزیر خارجه سوریه ضمن تاکید بر بازگشت آوارگان سوری به کشورشان، از ادامه فعالیت های کمیته قانون اساسی و تحکیم صلح و ثبات در این کشور حمایت شد.    
دستیار ارشد ظریف با قائم مقام وزیر خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی که در راس هیاتی به منظور رایزنی با مقامات ارشد سوریه و همچنین مشارکت در «کنفرانس بین المللی درباره بازگشت آوارگان» به دمشق سفر کرده است، امروز (دوشنبه) با فیصل المقداد قائم مقام وزارت امور خارجه سوریه دیدار کرد و گفت و گو کرد.
 
در این دیدار، طرفین آخرین تحولات سوریه به ویژه برگزاری کنفرانس بازگشت آوارگان و آخرین فعالیت های کمیته قانون اساسی سوریه را به همراه روابط دوجانبه مورد بحث و گفت و گو قرار دادند.
 
دو طرف ضمن ابراز خرسندی از روند رو به گسترش روابط فیمابین، بر ابعاد انساندوستانه و سیاسی بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کرده و از ادامه فعالیت های کمیته قانون اساسی در جهت حل و فصل سیاسی بحران سوریه و تحکیم صلح و ثبات در این کشور حمایت کردند.
 
گیر او پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه نیز ۱۲ آبان ماه با علی اصغر خاجی در خصوص آخرین تحولات سوریه تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
 
در این گفت‌وگوی تلفنی نماینده ویژه دبیرکل نتایج مذاکرات اخیر خود را در چند کشور منطقه برای طرف ایرانی تشریح کرد.
 
پدرسون و خاجی آخرین پیشرفت‌ها در مورد برگزاری نشست آتی کمیته قانون اساسی سوریه را مورد بررسی قرار دادند و ابراز امیدواری کردند چهارمین نشست در آینده نزدیک برگزار شود.
 
 موضوع کنفرانس پناهندگان و آوارگان سوری در ماه جاری در دمشق از دیگر موضوعات مورد بحث بود.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcau6nyu49nai1.k5k4.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما