تاریخ انتشار۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب : 480692
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری:

دشمنان با اشغالگری و تجاوز تلاش می کنند وحدت امت اسلامی را به تعویق اندازند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: تمام اقدامات اشغالگرانه و متجاوزانه دشمنان با این هدف انجام می شود که وحدت امت اسلامی را به تعویق اندازند.
دشمنان با اشغالگری و تجاوز تلاش می کنند وحدت امت اسلامی را به تعویق اندازند
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عصر یکشنبه، 11 آبان ماه، در وبینار روسیه و کشورهای مشترک المنافع – ترکیه با موضوع «همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا» با اشاره به محدودیت های ناشی از ویروس منحوس کرونا که موجب شده است کنفرانس وحدت اسلامی به صورت مجازی برگزار شود، گفت: خداوند در قرآن کریم فرموده است که «همه انسان ها را آزمایش می کنیم». اما باید بدانیم که این آزمایش ها برای شکوفایی استعداد انسان ها است.
 
وی به وسایل آزمایش الهی اشاره کرد و گفت: این وسایل شامل حوادث تلخ و شیرین، از جمله ترس و گرسنگی، زیان جانی و مالی و کمبودها است. مسئله اقتصادی، جنگ و بیماری و بلایای طبیعی از جمله امتحانات است.
 
شهریاری با بیان اینکه پیروزی در آزمایش نیازمند توکل به خداوند است و مبارزه با کمبودها نیاز به صبر و پایداری دارد خاطرنشان کرد: فرهنگ اسلامی مشحون از برادری و دوستی است و مفهوم وحدت امت به معنای کنار هم بودن است. بیماری کرونا نشان داد که بشریت تا چه حد دچار نقصان و ضعف است و تا چه حد در کنار هم بودن مردم به آنها قدرت می دهد.
 
وی در ادامه تأکید کرد: ما مسلمانان با تکیه بر قرآن کریم و هدایت رسول گرامی اسلام(ص) با استفاده از اشتراکات دینی و فرهنگی خود می توانیم از این وضعیت درس همکاری و همیاری بگیریم.
 
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در ادامه با اشاره به موانع موجود بر سر راه وحدت اسلامی اظهار کرد: به نظر می رسد دشمنان قدرت مفهوم وحدت را به خوبی دریافته اند و به همین دلیل است که تلاش دارند تحقق وحدت در قالب امت واحده را به تعویق بیندازند. روند عادی سازی با غاصبان صهیونیست، حضور بی وقفه نیروهای آمریکایی در منطقه و ... همه به این دلیل است که اجازه ندهند ما مسلمانان در جبهه واحدی در کنار هم قرار بگیریم.
 
وی با اشاره به درگیری های آذربایجان و ارمنستان گفت: منازعات آذربایجان و ارمنستان هم بستری است که دشمنان ما تلاش می کنند آن را به کانون درگیری های پردامنه تبدیل کنند. چنانکه در سوریه، عراق، بحرین و یمن این کار را انجام دادند. اما اطمینان داریم که با قدرت و درایت ملت آذربایجان و بصیرت مردم قفقاز و روسیه و تیزبینی مردم ترکیه و رویکرد ظلم ستیز و حقیقت اندیش مسئولین جمهوری اسلامی ایران به ویژه رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای – دام ظله – بر کید دشمنان فائق خواهند آمد.
 
شهریاری تصریح کرد: ما نباید اجازه دهیم هیچ جریان بیرونی از سر دشمنی و سوء نیت، در این روند دخالت کند. احترام به مرزهای بین المللی، پایان اشغال، رعایت حقوق ساکنان مناطق مورد مناقشه، مشارکت سازنده همه کشورهای منطقه در جهت ایجاد آرامش و تلاش برای کاهش تنش ها اصول مورد تأیید همه دلسوزان است. لذا امیدواریم هرچه زودتر، این منازعات به نفع جامعه مسلمین فیصله یابد و همه در مسیر رستگاری گام برداریم.

انتهای پیام/
 
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcgyz9txak9734.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما