تاریخ انتشار۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب : 479823

حال و هوای شهر قم در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)

شهر قم در سالروز غروب یازدهمین خورشید امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری (ع) رخت عزا بر تن کرده است.  
حال و هوای شهر قم در سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، قم امروز در شهادت امامی رخت عزا بر تن کرده که در یکی از خفقان ترین و تاریک‌ترین دوران خلافت عباسیان زندگی کرد و با روشنگری و فعالیت‌های بی‌نظیر خود علم ولایت و امامت را پس از فقط ۶ سال امامت در سن ۲۸ سالگی به فرزند خود حضرت مهدی موعود(عج) سپرد.
 
شهر آشیانه اهل‌بیت(ع) امروز داغدار امامی است که سالها او را مجبور به اقامت اجاری در سامرا تحت شدیدترین مراقبت‌های حکومتی کردند تا تمام فعالیت‌هایش را محدود و تحت نظر داشته باشند و حق است که در چنین روزی مردم ولایت مدار قم در غم غروب کوتاه خورشید یازدهم یکپارچه در غم و ماتم فرورفته باشند.
 
بیرق‌های سیاه از شب گذشته بار دیگر در شهر قم خودنمایی می‌کند و حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و بقاع متبرکه حال و هوای غریبانه‌ای در شهادت پدر بزرگوار آخرین منجی عالم بشریت و میراث دار تمام انبیا و اوصیای الهی دارند.
 
با تداوم وضعیت بغرنج کرونایی در قم، مراسم‌های عزاداری و محافل سوگواری طبق روال سالهای گذشته انجام نمی‌گیرد و برخی از هیات‌های مذهبی آیین‌های سوگواری خود را از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌کنند.
 
همچنین مراسم سالیانه دسته عزای باشکوه آیت‌الله وحید خراسانی از مراجع تقلید به مناسبت شهادت امام حسن(ع) با مخالفت این مرجع تقلید به دلیل شرایط حاد کرونایی امسال لغو شده است.
 
قم به‌ویژه مضجع ملکوتی کریمه اهل‌بیت(س) غرق در ماتم و عزاست و مردم به رعایت تمام موازین بهداشتی و پس از تب سنجی در ورودی‌های حرم مطهر، هرکدام در گوشه‌ای از صحن‌های روز حرم زانوی غم به بغل گرفته و داغدار ماتم امام یازدهم هستند.
 
نوای دل‌نشین اما حزن‌انگیز نوحه از طریق بلندهای واحد شهری روح و جان مجاوران حرم حضرت فاطمه معصومه(س) را می‌نوازد و غم غربت و تلخی شهادت این امام همام را دوچندان کرده است.
 
در گوشه و کنار شهر و کوی برزن‌های شهر نیز صدای نوحه و روضه‌خوانی‌های محدود خانگی طنین‌انداز است و هر کس به حد بضاعت خود و با التزام به رعایت مباحث بهداشتی دین خود را به امام حسن عسکری(ع) با توان اندک خود ادا می‌کند.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcauonye49n0a1.k5k4.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما