تاریخ انتشار۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب : 479469

بیش از 70 کشته و زخمی در حمله طالبان به شمال افغانستان

به گفته مقامات امنیتی افغانستان بر اثر حملات شب گذشته طالبان به شمال این کشور تاکنون ده‌ها نیروی دولتی کشته و زخمی شده اند.
بیش از 70 کشته و زخمی در حمله طالبان به شمال افغانستان
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، منابع محلی در ولایت تخار اعلام کردند که در حملات طالبان در شهرستان بهارک این ولایت بیش از ۴۰ نیروی دولتی کشته و بیش از ۳۰ نیروی دیگر زخمی شده‌اند.

«سید صلاح‌الدین برهانی»، عضو شورای ولایتی تخار به روزنامه اطلاعات روز گفت که شب گذشته نیروهای مشترک امنیتی که شمار آنها به ۱۰۰ نفر می‌رسید برای سرکوب «دشمن» به منطقه «مسجد سفید» این شهرستان رفته بودند که حوالی ساعت ۳:۰۰ بامداد امروز هدف حملات سهمگین طالبان قرار گرفته‌اند.

به گفته برهانی، در این حملات ۴۳ نیروی دولتی شامل ارتش، پلیس، نیروهای یگان ویژه کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

وی تأکید کرد که طالبان و نیروهای «لایزری» این گروه از استقامت قندوز حملات‌شان بر نیروهای امنیتی در شهرستان بهارک را سازمان‌دهی کرده‌اند.

همچنین در درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در شهرستان خواجه‌غار تخار نیز سه سرباز پلیس محلی کشته شده‌اند.

عبدالقیوم حیرت، رییس بهداشت تخار نیز به اطلاعات روز گفت که تاکنون ۴۳ کشته و هشت زخمی تنها از شهرستان بهارک به بیمارستان این ولایت منتقل شده‌اند.

به گفته وی، از جمع زخمی‌ها، پنج زخمی در این بیمارستان بستری شده و باقی سه زخمی دیگر به کابل منتقل شده‌اند.

در همین حال، محمدجواد هجری، سخنگوی والی تخار نیز گفت که طالبان حملات‌ خود را شب گذشته (سه‌شنبه، ۲۹ مهر) در روستای «مسجد سفید» شهرستان بهارک و نزدیکی شهرستان خواجه‌غار راه‌اندازی کرده‌اند.

هجری کشته شدن تنها ۲۵ نیروی دولتی (۲۲ نفر در بهارک و سه نفر در خواجه‌غار) را تأیید کرد. او اما گفت که این آمار ابتدایی است و احتمال افزایش آن وجود دارد.

 رازمحمد دوراندیش، فرمانده امنیتی فرماندهی پلیس تخار نیز در جمع کشته‌شدگان نیروهای دولتی در شهرستان بهارک، است.

سخنگوی والی تخار افزود که در جریان درگیری‌ها میان دو طرف به اعضای طالبان نیز تلفات «سنگینی» وارد شده، اما رقم دقیق آن هنوز مشخص نشده است.

محمدجواد هجری همچنین گفت که درگیری در شهرستان خواجه‌غار فروکش کرده، اما در شهرستان بهارک همچنان جریان دارد. او تأکید کرد که نیروهای کمکی نیز به بهارک اعزام شده‌اند.

سید صلاح‌الدین برهانی نیز گفت که درگیری‌ها در شهرستان بهارک به‌صورت پراکنده ادامه دارد. گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

ولایت تخار در شمال‌شرق افغانستان از ولایت‌های ناامن است که طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcg3y9tyak9ut4.rpra.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما