تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب : 478950

مولوی رسولی زاده: وقف صدقه جاریه است که ثواب آن تا روز قیامت باقی است

امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: وقف مثل چشمه جاری از مصادیق صدقه جاریه است که ثواب آن تا روز قیامت شامل حال وقف کننده می‌شود.  
مولوی رسولی زاده: وقف صدقه جاریه است که ثواب آن تا روز قیامت باقی است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، مولوی خلیل رسولی زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر اظهارداشت: شرع اسلام سنت وقف را پذیرفته و با روایات و احادیث‏ متعددی ثواب‏ فراوان آن را برای کسانی که در انجام آن همت می گمارند یادآور شده است.
 
وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) چاه حفر و آن را وقف می‌کردند تا مردم از آب آن استفاده کنند افزود: وقف یکی از سنت‌های حسنه در اسلام است که از صدر اسلام تا امروز در بین مسلمانان رواج دارد.
 
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر با تاکید بر اینکه صدقات جاریه نظام اقتصادی جامعه را اصلاح می‌کند، گفت: نظام اقتصادی نیازمند اصلاح است و صدقات جاریه برای ترقی و پیشرفت نظام تمدنی مسلمانان مفید و برای زندگی بهتر مردم لازم است.
 
وی گفت: امور عالم المنفعه از جمله ساختن مسجد، مدرسه، راه، چاه از مصادیق صدقه جاریه است که باید در جامعه اسلامی تقویت شود.
 
مولوی رسولی زاده به سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان اشاره کرد و گفت: خواسته ما از قالیباف راه اندازی واحد بافندگی کارخانه بافت بلوچ، ساماندهی مرز، استفاده بهتر از بندر چابهار و رسیدگی به معیشت مردم بود که امیدواریم چاره اندیشی شود.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcamanyw49n0o1.k5k4.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما