تاریخ انتشار۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۳
کد مطلب : 478362

آغاز به کار رسمی ستادبرگزاری سی وچهارمین کنفرانس وحدت اسلامی/ رونمایی از پوستر سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی

  ستاد برگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.  
آغاز به کار رسمی ستادبرگزاری سی وچهارمین کنفرانس وحدت اسلامی/ رونمایی از پوستر سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، نشست رسمی ستادبرگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین "حمید شهریاری" دبیرکل مجمع جهانی تقریب و اعضای این ستاد در محل مجمع تقریب برگزار شد.
 
در این نشست طی حکمی از سوی دبیرکل مجمع تقریب، دکتر مهدی آقا محمد به عنوان رئیس ستاد برگزاری سی وچهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی منصوب شد. همچنین احکام رؤسای کارگروهای ستاد نیز ابلاغ شد.
 
در حاشیه این نشست پوستر سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که با موضوع "همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا با رویکرد کرونا" برگزار می شود، توسط دکتر شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رونمایی شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: بدون تردید کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی یکی از نشانه های اقتدار نظام جمهوری اسلامی در جهان اسلام تلقی می شود و ما امیدوار هستیم که ان شاءالله در کنفرانس سال جاری مثل سنوات گذشته با پیام های خوبی که برای جهان اسلام دارد، برگزار شود.
 
وی تأکید کرد: هدف نهایی این کنفرانس گام برداشتن در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی با دستیابی به امت واحده اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی است.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: در سال جاری به دلیل اینکه کل جهان به ویژه کشورهای اسلامی درگیر مصیبت کرونا بودند و این مسئله سبک زندگی و روش سازمانها را با تغییرات بسیار جدی مواجه کرده، لذا درصدد برآمدیم تا موضوع کنفرانس امسال را «همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا با رویکرد کرونا» قراردهیم.
 
وی با بیان اینکه ما سه حوزه کاری را در هفته وحدت امسال دنبال خواهیم کرد، افزود: حوزه کاری اول این است که حدود ۱۰۰ تن از برجستگان داخلی و ۱۰۰ تن از برجستگان بین المللی در هفته وحدت به سخنرانی خواهند پرداخت. بخش هایی از این سخنرانی ها پیرامون فراخوان سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با عنوان «همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا با رویکرد کرونا»خواهد بود و بخشی از این سخنرانی ها هم مربوط به مشکلات جاری جهان اسلام و مشکلات پیرامون مسائلی که طی ماه های اخیر با آن مواجهه بودیم از جمله توهین به مقدسات اسلامی و تقبیح این توهین، مسئله تقبیح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، ایجاد اختلاف و فتنه انگیزی بین فرق و مذاهب اسلامی و همچنین مشکلات دیگری که جهان اسلام با آن مواجه است، خواهد بود.
 
شهریاری اظهار داشت: در کنار این سخنرانی های شفاهی، برای غنا بخشیدن به محتوای کنفرانس وحدت اسلامی، محورهایی را در هفت حوزه پیرامون همکاری های اسلامی در مواجهه با مصائب و بلایا با رویکرد کرونا تنظیم کردیم که ان شاء الله در کنفرانس خبری قبل از برگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی جزییات بیشتر را بیان خواهیم کرد.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه گفت: همچنین یک کار دانشگاهی و علمی-پژوهشی در حاشیه کنفرانس سال جاری در هفت محور برگزار می شود. و به زودی مقالاتی در محورهای مبانی و چالش های دینی و معنوی، ظرفیت های راهبردی جهان اسلام، نقش دانشمندان و نخبگان مسمان در مواجهه با بلایا و مصائب، نقش رسانه در آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ تعاون، تهدید ها و فرصت های فضای مجازی در عصر کرونا برای جوامع اسلامی، جهان پسا کرونا و سناریوهای جدید سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جهان اسلام و چالش های فرهنگی و اقتصادی و سیاسی غرب در مواجهه با کرونا دریافت خواهیم کرد.
 
وی افزود: مسئولیت برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی با مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و  مسئولیت این کار جدید دانشگاهی و علمی-پژوهشی بر عهده دانشگاه مذاهب اسلامی خواهد بود.
 
شهریاری گفت: در کنار این دو فعالیت اصلی، فعالیت سومی هم در حال شکل گیری است. میزگردهای علمی، سیاسی، فرهنگی و حقوقی به صورت برخط با حضور اندیشمندان اسلامی در حوزه های سیاست، فرهنگ و حقوق خواهیم داشت.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: طبق بررسی هایی که انجام دادیم یکی از مشکلات کنفرانس های پیشین، تک گویی سخنرانان بوده لذا در کنفرانس امسال شاهد یک نوآوری خواهیم بود و تلاش داریم گفتگوها و میزگردهای چندجانبه و چند سویه را برگزار کنیم تا با این گفتگوها بتوانیم بر غنای کنفرانس بیافزاییم.
 
وی اظهار داشت: در روز هشتم آبان مصادف با ۱۲ ربیع الاول که سالروز ولادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) به روایت اهل سنت است از برخی از بزرگان کشورمان دعوت خواهیم کرد که سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی را افتتاح کنند. همچنین عصر ۱۲ آبان مصادف با ۱۷ ربیع الاول با حضور برخی از بزرگان مراسم اختتامیه کنفرانس را خواهیم داشت.همچنین در روز ۱۷ ربیع الاول بیانات مقام معظم رهبری را خواهیم داشت که کل جهان اسلام از بیانات ایشان بهره مند خواهند شد.
 
شایان ذکر است، سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به دلیل شیوع ویروس کرونا، به صورت مجازی از هشتم الی سیزدهم آبان ماه سال جاری همزمان با هفته وحدت برگزار می شود.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdch-6nki23nqxd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما