تاریخ انتشار۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲:۴۱
کد مطلب : 47795
سید مصطفی محقق داماد:

خطر دین ناآگاهانه در جامعه بیشتر از بی دینی

آیت الله محقق داماد، پنجشنبه،در همايش «پيشگيري از وقوع جرم از ديدگاه قرآن» در بندر انزلی بر ارائه دين صحيح، پاك و بي‌آلايش توسط قضات و روحانيت به جامعه تاکید ورزید.
خطر دین ناآگاهانه در جامعه بیشتر از بی دینی
خبرگزاری تقریب (تنا):


این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: تقوا و دين بايد در سايه شعور به مردم ارائه شود. چنین دینی موجب تربیت صحیح جامعه می شود.

وی با اشاره به مسئله الگو برداری اخلاقی در جامعه خاطرنشان کرد: الگوهاي اخلاقي كه در گذشته در جامعه وجود داشتند، امروزه كم شده‌اند. 

محقق داماد از بين بردن هواي نفس و شكستن گناه را اخلاق دانسته و افزود: نسلي كه انقلاب را به‌پا داشته به پاس عفت، اخلاق و نتيجه ۱۴۰۰ سال تلاش روحانيت است و بايد مواظب باشيم که آن را از بين نبريم.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی خطر دين ناآگاهانه را در جامعه بيشتر از بي‌ديني توصیف کرده و تصریح نمود: دين را بايد عميقاً شناخت و به مردم شناساند و در آن صورت آمار جرم و جنايت در جامعه كاهش مي‌يابد.

آیت الله محقق داماد، در پایان تاكيد کرد كه قضات بايد الگوي شجاعت، معرفت و اخلاق در جامعه باشند. وی گفت: اگر فساد درون جامعه قضايي رخنه كند، كشور از دست مي‌رود، لذا حفظ دستگاه قضا از هرگونه فساد لازم و ضروری است.
http://www.taghribnews.com/vdcbszba.rhbz9piuur.html
مرجع : خبرگزاری ها
نام شما
آدرس ايميل شما