تاریخ انتشار۱۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب : 477603

تقدیر امام جمعه زاهدان از عملکرد عاملان حفظ امنیت در سیستان و بلوچستان

امام جمعه زاهدان ضمن گرامی‌داشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از عاملان حفظ امنیت از جمله نیروهای انتظامی، مرزبانی، نظامی و اطلاعاتی گفت: در هفته گذشته سه تن از پاسداران رشید اسلام در درگیری با اشرار به شهادت رسیدند، از خداوند متعال می‌خواهیم این عزیزان را با شهدای کربلا محشور کند.
تقدیر امام جمعه زاهدان از عملکرد عاملان حفظ امنیت در سیستان و بلوچستان
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت‌الله مصطفی محامی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان، ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، قیام امام حسین با چنین اصحابی تا قیامت تکرار نخواهد شد، عنوان داشت: این قیام مشعل هدایتی را برافروخت که تا قیامت برای همه انسان‌ها پرتوافشانی کرده و راه حق را از باطل مشخص می‌کند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به آیات و احادیث متعددی که بر صلح و سازش تاکید می‌کند، تصریح کرد: البته این به معنای پاسخ ندادن به عوامل شرارت نیست بلکه ما در برابر دشمنان باید از عزت، استقلال، مملکت و امنیت مردم دفاع کنیم.

وی با گرامی‌داشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از عاملان حفظ امنیت از جمله نیروهای انتظامی، مرزبانی، نظامی و اطلاعاتی بیان داشت: در هفته گذشته سه تن از پاسداران رشید اسلام در درگیری با اشرار به شهادت رسیدند و بر سر سفره اباعبدالله(ع) نشستند و از خداوند متعال می‌خواهیم این عزیزان را با شهدای کربلا محشور کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در ادامه با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد تقابل میان جامعه اسلامی بر لزوم هوشیاری در برابر این موضوع تاکید کرد.

آیت‌الله محامی با اظهار تاسف نسبت به اتفاقات ناگوار هفته گذشته در چابهار و کنارک و نزاع بر سر یک فرودگاه، اظهار داشت: از مسئولان استانی و کشوری انتظار می‌رود با عقلانیت و تدبیر، اجازه ندهند در کشور و استان به خاطر برخی برخوردها و لجبازی‌های کودکانه التهابی پیش بیاید و باید منافع ملی، امنیت ملی، منافع مردم و توسعه و پیشرفت استان که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است مدنظر قرار بگیرد و فورا با عقلانیت و نگاه کارشناسی، آثار و نتایج مثبت تاسیس فرودگاه جدید را بررسی کنند و سپس مبنای عمل قرار داده و همه تمکین بکنند.

امام جمعه زاهدان با تاکید بر حفظ آرامش استان و کمک به رشد اقتصادی و عمران و آبادانی و تعالی فرهنگی استان بر ضرورت جذب سرمایه از سایر نقاط کشور تاکید کرد و بیان کرد: ادارات استان باید به دنبال جذب سرمایه‌گذاران خارج از استان و کشور باشند و در جهت تسریع این موضوع، همکاری کافی داشته باشند.

وی با اشاره به ارائه برش استانی سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش در هفته گذشته این اقدام را عالمانه توصیف کرد ولی اجرای دقیق این سند را مهم‌تر از تهیه آن دانست و اظهار داشت: آموزش‌و‌پرورش و دستگاه‌ها برای اجرای این سند همکاری کنند تا بتوانند زمینه تحصیل خوب، با کیفیت هم از حیث آموزشی و هم تربیتی را فراهم کنند و این گونه از پیاده‌ شدن نقشه شوم دشمنان جلوگیری کنند.

امام جمعه زاهدان یکی از اقدامات دیگر هفته گذشته را دعوت از برخی دانشگاه‌های کشوری از جمله دانشگاه ادیان و مذاهب برای همکاری در استان عنوان کرد: دعوت از دانشگاه ادیان و مذاهب که در سفرهای گذشته به قم انجام شده بود مورد قبول واقع شد و در سفر هفته گذشته رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب کشور به استان سفر کرد و ضمن برقراری جلسه با رؤسای دانشگاه‌های سیستان‌وبلوچستان و آزاد اسلامی زاهدان بنا شد دانشکده‌هایی با همکاری دو طرف در استان راه‌اندازی شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در انتها با اشاره به سفر مدیر حوزه‌های علمیه کشور به سیستان‌وبلوچستان و اخذ تصمیمات مختلف برای حوزه‌های علمیه استان، ابراز امیدواری کرد که این سفر در جهت رشد و اعتلای استان مؤثر باشد و شاهد رشد حوزه‌های علمیه که بزرگ‌ترین بار فرهنگی را باید بر دوش بکشند، باشیم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdce7f8exjh8fpi.b9bj.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما