تاریخ انتشار۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۹
کد مطلب : 477390

ایران و روسیه بر مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا تاکید کردند

معاون وزیرخارجه فدراسیون روسیه و سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در این کشور بر همکاری های مسکو و تهران در عرصه ها و نهادهای بین المللی همچون سازمان ملل متحد و آژانس بین المللی انرژی اتمی در راستای مقابله با اقدامات یکجانبه و غیرقانونی آمریکا تاکید کردند.
ایران و روسیه بر مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا تاکید کردند
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، در دیدار روز سه شنبه جلالی و سرگئی ورشنین، دو طرف ادامه همکاری ها را برای مقابله با اقدامات آمریکا در زمینه اعمال تحریم های غیرعادلانه و نامشروع علیه کشورهای مختلف و بویژه بر علیه تهران و مسکو ارزشمند و ضروری ارزیابی کردند.

معاون وزیر امورخارجه فدراسیون روسیه در این دیدار با محکوم کردن اتهامات ایالات متحده در خصوص موضوع حقوق بشر، سیاسی سازی این مسئله توسط واشنگتن را غیرقانونی دانست و گفت که  از دیدگاه مسکو این ادعاها پذیرفتنی نیست.

جلالی، سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در این دیدار از مواضع روسیه در حمایت از ایران در مجامع بین المللی و بویژه شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی قدردانی و تشکر کرد.
 
 وضعیت ادلب سوریه، مسائل مربوط به کمیته قانون اساسی این کشور، اجرای توافقات فرمت آستانه، وضعیت آوارگان و پناهندگان سوری و راه های بازگشت ایشان به کشورشان، طرح روسیه برای تامین امنیت جمعی در منطقه خلیج فارس، درگیریهای یمن و مسائل مربوط به حقوق بشر از جمله محورهای مورد بحث در این دیدار بودند.

طرفین همچنین ضمن اشاره به همکاری های دو کشور در عرصه های بین المللی همچون سازمان ملل متحد، آژانس بین المللی انرژی اتمی این همکاری ها را در راستای مقابله با اقدامات یکجانبه و غیر قانونی آمریکا در زمینه اعمال تحریم های غیر عادلانه و نامشروع علیه کشورهای مختلف و بویژه بر علیه تهران و مسکو ارزشمند و ضروری ارزیابی نمودند.

کاظم جلالی و سرگئی ورشنین در انتهای این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت تداوم رایزنی و همکاری های دو کشور در موضوعات مختلف، از میل خود برای ادامه تماسها و دیدارها صحبت کردند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchwqnkv23nqxd.tft2.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما