تاریخ انتشار۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۷
کد مطلب : 477344

آیت الله تسخیری عنصری بی‌نظیر در طراحی فعالیت‌های فرهنگی بودند

معاون امور راهبردی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: آیت الله تسخیری جامع الاطراف بود، ایشان عنصری در طراحی فعالیت‌های فرهنگی بودند و در حوزه بین الملل نقش بی بدیلی را ایفا می‌کردند و همواره نسبت به شاگردانش فروتنی داشتند.
آیت الله تسخیری عنصری بی‌نظیر در طراحی فعالیت‌های فرهنگی بودند
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، سید محمد حسینی معاون امور راهبردی مجمع جهانی تقریب مذاهب و وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز در نشست بین‌المللی بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت‌الله تسخیری که در سازمان فرهنگ برگزار شد،  اظهار داشت: آیت الله تسخیری یک عالم ربانی، اندیشمند، مجتهد و صاحب نظر در علوم اسلامی بودند که آثار و تالیفات فروانی را به رشته تحریر درآوردند، همچنین ایشان در محضر اساتیدی چون آیت الله العظمی خویی و شهید صدر تحصیلاتشان را گذارنده بودند و به علم اسلامی اشراف کامل داشتند.
 
وی ادامه داد: مرحوم آیت الله تسخیری بسیار اهل تواضع، اخلاص و صداقت بود و بی هیاهو و بی منت به جهان اسلام خدمت می‌کرد، ایشان انگیزه تحرک،عشق و اراده بی نظیری داشت، حتی در عین کسالت دست از کار، تلاش و سخت کوشی  برنمی‌داشتند.

حسینی تصریح کرد: آیت الله تسخیری جامع الاطراف بود، ایشان عنصری بی نظیر در طراحی فعالیت‌های فرهنگی بودند و در حوزه بین الملل نقش بی بدیلی را ایفا می‌کردند و همواره نسبت به شاگردانش فروتنی داشتند.

معاون امور راهبردی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اذعان داشت: مرحوم آیت الله تسخیری در کار دقیق بود و یک مدیر تراز اسلامی بودند که با بیانی گویا و خوش، حرف خود را به مخاطب تفهیم می‌کردند و آوازه ایشان از چین تا روسیه، از اندونزی تا مالزی و مراکش و در هرجای جهان اسلام بلند بود، جاذبه ایشان در اوج بود و باید بگویم که هیچ دافعه‌ای از ایشان سراغ ندارم.

حسینی با بیان اینکه آیت الله تسخیری عمر پربرکتی داشت و از جوانی با شجاعت و شهامت، حاکمان سفاک را همراهی نمی‌کرد، گفت: ایشان همواره از مبانی اسلام دفاع میکردند وتالیفاتشان نشان از این دارد که به نظام سیاسی اسلام اعتقاد راسخ داشتند، باید گفت همه کتابهای ایشان باتوجه به نیازهای روز بود. 

وی در پایان گفت: آیت الله تسخیری مسئولیت‌های متعددی را بر عهده داشتند و شخصیت حقیقی ایشان فراتر از شخصیت حقوقی ایشان بود، او الگویی مناسب برای مبلغین و همه کسانی بود که میخواهند در جهان اسلام فعالیت کنند، امیدوارم آثار ایشان احیا شود تا همگان بتوانند از آن بهره ببرند.

انتهای پیام/

 
http://www.taghribnews.com/vdcgtu9ttak9uw4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما