تاریخ انتشار۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب : 476860
امام جمعه موقت گرگان تاکید کرد؛

مقاومت؛ رمز غلبه بر زورگویی استکبار

امام جمعه موقت گرگان گفت: تکیه بر توان داخلی و مقاومت رمز غلبه بر زورگویی و زیاده خواهی استکبار است.
مقاومت؛ رمز غلبه بر زورگویی استکبار
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام محمدقاسم لیوانی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: زنده نگه داشتن دلاوری‌ها و رشادت‌های ایثارگران و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس وظیفه همگانی است و باید با استفاده از همه ظرفیت‌های کشور این ارزش‌ها حفظ و برای مردم بازگو شود.

وی با بیان اینکه ایستادگی و صبر در برابر متجاوزان در طول تاریخ سبب پیروزی مسلمانان شده است، افزود: این امر موجب شده تا زورگویان و مستکبران از زیاده خواهی خود عقب‌نشینی کنند.

لیوانی ادامه داد: در طول جنگ تحمیلی با تقدیم ده‌ها شهید، جانباز و آزاده وجبی از خاک را به دشمن ندادیم و این موضوع دستاوردی بسیار بزرگی برای کشور بود.

وی با تاکید بر اینکه حفظ تمامیت ارضی کشور تنها با مقاومت ملت ایران مقدور شد، گفت: در چند صد سال گذشته، بخش‌هایی از سرزمین ایران به ویژه شمال کشور به متجاوزان واگذار و بخش‌های از آن جدا شد که هم اکنون در اختیار آنها است.

لیوانی با اشاره به دفاع مقدس اظهارکرد: همان طور که رزمندگان اسلام در خطوط مقدم مشغول نبرد با دشمن بعث بودند در پشت جبهه هم رشادت‌ها و ایثارگری‌های فراوانی صورت گرفت که در نتیجه جنگ تأثیر گذار بود.

امام جمعه موقت گرگان به آخرین ثمره مذاکره و پرهیز از مقاومت در تاریخ ایران اشاره کرد و گفت: بحرین در نیم قرن پیش به عنوان استان چهاردهم ایران بود، اما با توطئه انگلیسی‌ها و تحت عنوان مذاکره با همکاری سازمان ملل بدون جنگ و خونریزی با یک سیاست برنامه ریزی شده به عنوان یک کشور از سرزمین ایران جدا شد.

گفتنی است به سبب شیوع کرونا و رعایت ملاحظات بهداشتی و پیشگیرانه خطبه‌های نماز جمعه بسیار کوتاه و خلاصه ایراد شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciqqa5ut1ayv2.cbct.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما