تاریخ انتشار۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۶
کد مطلب : 476751

دیدار سفیر ایران در مسکو با دستیار ویژه پوتین درباره همکاری‌های ایران و روسیه

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در دیدار با دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد آغاز همکاری هر چه سریع‌تر مراکز تحقیقاتی ایران و روسیه برای تولید مشترک واکسن کرونا باشیم.
دیدار سفیر ایران در مسکو با دستیار ویژه پوتین درباره همکاری‌های ایران و روسیه
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در دیدار با «آندری فورسنکو» دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سیاست علمی و فناوری و دبیر شورای علم و آموزش این کشور موضوعات مربوط به همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه‌های فناوری، علوم و دانشگاهی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

سفیر ایران در این دیدار ضمن اشاره به برگزاری چند دور کمیته‌های واکسن و دارو بین وزارتخانه‌های بهداشت و انستیتو‌های دو کشور و گفت‌و‌گوهای به عمل آمده در زمینه تولید مشترک واکسن کووید-۱۹ (کرونا) ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد آغاز همکاری هر چه سریع‌تر مراکز تحقیقاتی ایران و روسیه باشیم.

آندری فورسنکو نیز ضمن تشریح آخرین وضعیت تولید واکسن کووید-۱۹ موسوم به «اسپوتنیک V» توضیحاتی در خصوص فرایند مطالعات ژنتیکی در کشورش و زمینه‌های همکاری با جمهوری اسلامی ایران داد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو اخیرا در گفت‌وگوی مجازی با «کیریل دمیتریف» رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ضمن تبریک موفقیت‌های دولت روسیه در زمینه ساخت و تولید واکسن کووید- ١٩، به گفت‌وگوی روسای جمهور و وزرای بهداشت دو کشور و توافق درباره همکاری‌های مشترک فیمابین اشاره و با استناد به نتایج دو نشست کارگروه واکسن و دارو بین انستیتو پاستور و مرکز ملی گامالی روسیه نسبت به  آغاز هر چه سریع‌تر فرآیند تولید مشترک واکسن کووید-١٩ با همکاری صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام/


 
http://www.taghribnews.com/vdchm-nkz23nqqd.tft2.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما