تاریخ انتشار۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب : 473130

پیام تسلیت عضو مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پی ارتحال آیت الله تسخیری

محمد رحیم افضلی، عضو مجمع عمومی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پیامی درگذشت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت.
پیام تسلیت عضو مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پی ارتحال آیت الله تسخیری
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، محمد رحیم افضلی، عضو مجمع عمومی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پیامی درگذشت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

ارتحال عالم جلیل القدر، آیت الله محمد علی تسخیری رضوان الله تعالی، مشاور عالی رهبر انقلاب اسلامی در امور جهان اسالم و رئیس اسبق شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گنجینه‌ای از خاطرات نخستین روزهای نشیب و فراز انقلاب اسلامی پایه گذار و بانی سازمان تبلیغات اسلامی و معتقد به ولایت فقیه را به حضرتعالی و ارادتمندان و معتقدین به اسلام و انقلاب اسلامی تسلیت عرض می نمایم.

فقید سفرکرده، آشنای دیرین بسیاری از رجال اسلامی در سطح ملی و بین المللی و معتقد به وحدت امت اسلامی بوده که در اعتقاد به ولایت فقیه و اطاعت از امام راحل و ولی امرمسلمین و گسترش انقلاب اسلامی لحظه‌ای آرام نداشتند. آن مرحوم سفر کرده به دیار ابدیت با باور به امام امت و دستوارات ولی امر مسلمین تقریب مجمع جهانی اسلامی را سر و سامان بخشید.

او پیر و پیروی بود که ورودش در محافل و مجالس نه تنها تثبیت کننده عظمت و زیبایی مجالس و محافل می گردید بلکه شکوه وعظمت محافل و مجالس را چندین برابر می نمود. با رفتن از این جهان فانی دوستان و ارادتمندان را محروم از محبت خالصمندانه و تجربه گران بهای خود نمود.

او سند معتبر و غیر قابل انکار مجموعه ای بود که توانستن را ممکن، رفتن را تمرین، تجربه را منتقل و چگونه بودن را به تصویر می کشید. او با حسن اخلاق و خویشتن داری که داشتند نه تنها انتقال تجربه می نمودند بلکه عشق و باور به نظام مبتنی بر ولایت را به نمایش می گذاشتند. کمتر رجال و مبارزین معتقد به اسلام ناب بوده و هست که ایشان را ندیده و یا آموزه ای از دوران جوانی و مبارزات اسلام و یا نصیحتی از دوران پیری او نداشته باشد. امیدوارم خداوند مهربان او را با حضرات معصومین و اولیاء خود محشور داشته باشد روحش شاد و یادش گرامی باد.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcfmmdjxw6deya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما