تاریخ انتشار۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۸
کد مطلب : 472065

رهبر مسیحیان مارونی لبنان: انفجار در بیروت جنایت علیه بشریت است

رهبر مسیحیان مارونی لبنان، انفجار در بیروت را جنایتی علیه بشریت توصیف کرد و خواستار شروع تحقیقات بین‌المللی در این باره شد.
رهبر مسیحیان مارونی لبنان: انفجار در بیروت جنایت علیه بشریت است
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، کاردینال ماربشاره پطرس الراعی، رهبر مسیحیان مارونی لبنان، انفجار در بندر بیروت را جنایتی علیه بشریت توصیف کرد و خواستار شروع تحقیقات بین‌المللی در این باره شد.

وی طی سخنانی در آئين روز یکشنبه در منطقه الديمان در شمال لبنان گفت: این حق کشورهای کمک‌کننده به بیروت است که دلایل و علل این انفجار و اینکه چرا این مقدار مواد منفجره خطرناک در این منطقه از پایتخت قرار گرفته را بدانند.

الراعی با تشکر از همه افراد و کشورهایی که در این حادثه کنار مردم لبنان بودند تاکید کرد که همه مسئولان این قتل عام باید مورد بازخواست قرار گیرند.

وی با اشاره به اعتراضات مردمی روز گذشته در بیروت گفت: این اعتراضات بیانگر این است که صبر مردم لبنان تمام شده و تاکیدی بر عزم آنها برای تغییر به سمت وضعیتی بهتر است.

گفتنی است روز سه‌شنبه هفته گذشته انفجار مهیبی در بندر بیروت رخ داد که به کشته شدن دست‌کم 158 نفر و زخمی شدن بیش از 6 هزار نفر منجر شد.

در این حادثه به ساختمان‌های اطرف این بندر از جمله نهادهای دیپلماتیک، خانه سعد الحریری، نخست‌وزیر سابق این کشور، مقر نخست‌وزیری لبنان و مسجد محمدالامین خسارات سنگینی وارد شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb05basrhbzgp.uiur.html
مرجع : آناتولی
نام شما
آدرس ايميل شما