تاریخ انتشار۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۹
کد مطلب : 469644

تمدید محدودیت‌های کرونایی در هرمزگان تا یک هفته دیگر

استاندار هرمزگان  از اعمال محدودیت‌های کرونایی در هرمزگان به مدت یک هفته دیگر خبر داد.
تمدید محدودیت‌های کرونایی در هرمزگان تا یک هفته دیگر
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، فریدون همتی عصر شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزارشد، با بیان اینکه مردم حتماً هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند، بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان باید ابتدای هر هفته با توجه به شرایط، پیشنهادات خود را برای اعمال محدودیت‌ها به ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام کند و با توجه این اعلام، محدودیت‌های گروه‌های شغلی سطح ۳ و ۴ که طی دو هفته گذشته در راستای مقابله با کرونا در هرمزگان اعمال شد، به مدت یک هفته دیگر نیز تمدید و در استان اعمال خواهد شد.

وی عنوان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد در هفته اخیر بخش زیادی از مردم از ماسک استفاده کرده‌اند و این استفاده بیشتر مردم از ماسک موجب شده تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا در استان کاهش یابد و این امر نشان‌دهنده تأثیرگذاری بسیار مهم ماسک در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا است.

به گفته همتی، از مردم هرمزگان می‌خواهیم همچنان حتماً هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند و استفاده از ماسک در تمامی محیط‌های عمومی و کار مشاغل مختلف از جمله اصناف، بازارها، پاساژها، بانک‌ها، ادارات و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی ضروری و اجباری است و به مراجعه کنندگانی که ماسک ندارد، خدمات ارائه نمی‌شود.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای، سن بالای ۵۰ سال و زنان باردار باید به صورت دورکاری فعالیت کنند و مادران دارای کودکان زیر شش سال نیز با هماهنگی مدیر دستگاه، می‌توانند به صورت شیفتی و دورکاری، فعالیت کنند.

وی افزود: برگزاری مراسم‌های عروسی، عزا و هرگونه تجمع در سراسر استان همچنان ممنوع است و فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها باید رصد و نظارت لازم را در این خصوص داشته باشند و نیروی انتظامی نیز با این تجمعات و مراسمات برخورد جدی خواهد داشت.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: پرونده عوامل برگزاری این گونه مراسمات و تجمعات، در دستگاه قضائی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی عنوان کرد: رعایت تمامی اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ضدعفونی مکان‌های مختلف، همچنان در پیشگیری و کاهش شیوع بیماری کرونا بسیار مؤثر است و از همه مردم می‌خواهیم این موارد را به طور جدی رعایت کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcayonyy49nii1.k5k4.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما