تاریخ انتشار۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب : 467721
حجت الاسلام والمسلمین قریشی:

همه مردم و مسوولان باید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر احساس مسوولیت کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان ‌غربی، با تاکید بر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و سازمان‌ها گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه اجتماعی اسلام است که همه مردم و مسوولان باید در این امر، احساس مسوولیت کنند.
همه مردم و مسوولان باید در زمینه امر به معروف و نهی از منکر احساس مسوولیت کنند
به گزارش استانهای خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در جلسه ستاد استانی احیای امر به معروف و نهی از منکر ضمن تبریک ایام دهه کرامت و سال‌روز میلاد امام رضا علیه السلام به اهمیت احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه اجتماعی اسلام است که همه مردم و مسوولان باید در این امر احساس مسوولیت و در انجام مصوبات و اقدامات محوله از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر به خوبی عمل و با جدیت اقدام کنند.

وی به تغییر ساختاری در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان اشاره و تصریح کرد: با توجه به اهمیت اجرایی شدن مصوبات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان توسط سازمان‌ها و نهادها دبیرخانه ستاد باید فعالانه نسبت به پیگیری اجرای مصوبات اقدام کرده و هر جلسه گزارشات اقدامات انجام گرفته ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان ‌غربی در ادامه سخنان خود ریشه منکرات در جامعه را در حوزه مشکلات معنوی و تربیتی دانسته و خاطرنشان کرد: کم پرداختن به معنویت از سوی متولیان آموزشی و دینی و عدم آگاهی کافی خانواده‌ها از تربیت صحیح باعث ایجاد منکرات در جامعه شده و اجرای قانون نمی‌تواند در همه بخش‌های مقابله با منکرات جوابگو باشد بنابراین باید تلاش کنیم معنویت و تربیت صحیح دینی را در جامعه نهادینه سازیم تا اثرات آن در طولانی مدت نمایان شود.

قریشی در ادامه سخنان خود به اهمیت موضوع عفاف و حجاب در جامعه اشاره و بیان کرد: یکی از مهمترین عوامل نهادینه سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نظام آموزشی در مدارس و دانشگاه‌هاست که باید مسوولان در این زمینه‌ها برنامه‌ریزی دقیق‌تر و کاربردی‌تری داشته باشند بنابراین انتظار می‌رود مسأله عفاف و حجاب به عنوان محوری‌ترین موضوع در راس و دانشگاه‌ها مورد بحث و پژوهش قرار گرفته و در بین جوانان و دانش آموزان تعمیق پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مراکز در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باشگاه‌ها و اماکن ورزشی است که مسوولان ورزشی استان باید نسبت به رعایت شئونات اسلامی و رفع مشکلات در این حوزه برنامه‌ریزی های لازم را داشته باشند بنابراین عدم پیوست فرهنگی مناسب برای اماکن ورزشی در استان غیر قابل قبول است.

قریشی یادآور شد: شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات باید احیا شده و از حالت فرمایشی خارج شود و مدیران و مسوولان ادارات، نهادها و سازمان‌ها باید در اسرع وقت نسبت به فعال سازی این شورا در ادارات و صیانت از کارمندان و آمران به معروف اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی به موضوع سواحل دریاچه ارومیه اشاره و تصریح کرد: برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در سواحل و رعایت موازین شرعی باید زیر ساخت‌های لازم در سواحل آماده شده و آیین نامه مدیریت سواحل به خوبی برای استفاده مردم در دریاچه ارومیه اجرایی شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcewf8ezjh8pfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما