تاریخ انتشار۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب : 466705

از ۱۱۰۰ مبلغ در سراسر کشور همزمان با سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل شد

مراسم تجلیل از ۱۱۰۰ مبلغ دینی امروز همزمان در سراسر کشور از جمله تهران برگزار شد.
از ۱۱۰۰ مبلغ در سراسر کشور همزمان با سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل شد
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، همایش گام دوم تبلیغ با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، علی نیکزاد نایب رئیس دوم مجلس و جمعی از مبلغان کشور در سالن همایش‌های مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد.

تبلیغ از اصول و ارکان اسلام و میراث پیامبران است

در این مراسم حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی دبیر همایش طی سخنانی تبلیغ را از اصول و ارکان اسلام برشمرد و گفت: مقوله تبلیغ میراث پیامبران است و در انقلاب اسلامی هم توجه ویژه‌ای به این موضوع شده است.

وی ادامه داد: در گام اول انقلاب موضوع تبلیغ مورد توجه قرار گرفت و شهدا بهترین شاهدان برای امر تبلیغ در انقلاب هستند و شهادت می‌دهند که مردمانی برای برپایی دین خدا ایستادند، جهاد کردند و خون خود را در این عرصه نثار کردند.

تجلیل از ۱۱۰۰ مبلغ در سراسر کشور

وی با اشاره به تجلیل از ۱۱۰۰ مبلغ در سراسر کشور گفت: این همایش به طور همزمان در همه استان‌ها برگزار می‌شود که در تهران ۷۲ مبلغ و در مجموع در سراسر کشور از ۱۱۰۰ مبلغ تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید.

حریزاوی با اشاره به محور‌های همایش تبلیغ گفت: امروز در ۱۰ محور از مبلغان تجلیل می‌شود که شامل مبلغان شهید، مبلغان چهره به چهره، مبلغان جهاد مدح و رثا، مبلغان حوزه تعالی زن و خانواده، مبلغان جهاد قلم، مبلغان حوزه تبلیغ اجتماعی، مبلغان حوزه جهاد مواسات و مبلغان حوزه روایت تجلیل می‌شود.

خاطره پدر شهید حججی از یک مبلغ

در ادامه پدر شهید حججی به منظور تجلیل از برخی از فعالان عرصه تبلیغ به جایگاه دعوت شد و در سخنانی کوتاه گفت: یکی از فعالان عرصه تبلیغ به منزل ما آمده بود و خاطره‌ای برای ما بیان کرد و گفت: به کشور فرانسه رفته بودم و در یک جلسه‌ای برخی از بزرگان دین یهود حضور داشتند.

وی ادامه داد: یکی از این افراد گفت: انسان زمانی برای شهادت انتخاب می‌شود که توانسته باشد همه واسطه‌ها و موانع بین خود و خدا را کنار بگذارد، این گونه است که می‌تواند به مقام شهادت نائل شود. وقتی یهودیان این اندازه برای شهدا احترام قائل هستند ما باید سعی کنیم از شهدا غافل نشویم و آنها را فراموش نکنیم.

سخنان فعالان عرصه تبلیغ

در این مراسم همسر شهید سلگی گفت: همسر من با اینکه جانباز ۷۰ درصد بود اما یک مبلغ واقعی بود و تا پیش از شهادت مشغول تبلیغ اسلام، نظام و رهبری بود.

در ادامه دختر شهید قاسمی شهید عرصه تبلیغ از همدان گفت: پدر من یک مبلغ بود و در راه تبلیغ هم به شهادت رسید امیدوارم همه شما مبلغان بتوانید به این جایگاه عالی دست پیدا کنید.

فرزند شهید خرسند امام جمعه کازرون که سال گذشته پس از احیای شب قدر مظلومانه به شهادت رسید گفت: خیلی‌ها به دنبال این هستند که انقلاب اسلامی را تخریب کنند اما ما به دنبال راه پدر تا آخرین قطره خون پای انقلاب می‌ایستیم.

دختر شهید رحیمی نفر دیگری بود که به منظور تجلیل به جایگاه دعوت شد و گفت: پدرم از ابتدای انقلاب به فعالیت‌های فرهنگی پرداخت و از ابتدای تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی وارد این سازمان شد. وی با اینکه ملبس نبود اما یک مبلغ واقعی بود و همواره سعی می‌کرد آنچه از رهبرش آموخته پیاده کند، این شهید در هند و پاکستان فعالیت‌های گوناگونی داشت و نهایتاً افتخار شهادت نصیبش شد و انشاءالله ما هم عاقبتمان ختم به شهادت شود.

۳ هزار شهید افغانستانی عرصه دفاع مقدس

برادر شهید دانیال فاطمی از شهدای لشکر فاطمیون در ادامه گفت: در این برنامه تمثال شهدا ما را یاد دوستان و همرزمان انداخت. ما ۳ هزار شهید افغانستانی دفاع مقدس داریم که جانشان را برای انقلاب اسلامی تقدیم کردند و امروز هم این عزیزان در میدان دفاع از حرم در صحنه حاضر هستند.

در ادامه غلامرضا سازگار پیرغلام اهل بیت (ع) به جایگاه دعوت شد و گفت: من قابل تجلیل نیستم ما باید از شهدای عزیزمان تجلیل کنیم که جانشان را نثار کردند و آن را روی قدم‌های بقیه‌الله ریختند.

در ادامه سیدامیر حسینی فعال هیئت در خدمات اجتماعی، مجتبی قره گزلو در حوزه حداث الحسین و خانم‌ها اسلاملو، گنجی، جنگروی و شریعتمدار در حوزه زن و ارتقای خانواده تجدید شدند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfxvdjtw6dvea.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما