>> سخنگوی نیروهای مسلح عراق: حشد الشعبی تکیه‌گاه ارتش عراق است | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۳
کد مطلب : 465220

سخنگوی نیروهای مسلح عراق: حشد الشعبی تکیه‌گاه ارتش عراق است

سخنگوی رسمی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق با بیان اینکه این کشور نیازی به حضور نیروهای خارجی برای مقابله با تروریسم ندارد، نیروهای حشد الشعبی را تکیه‌گاه ارتش عراق دانست.
سخنگوی نیروهای مسلح عراق: حشد الشعبی تکیه‌گاه ارتش عراق است
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، سخنگوی رسمی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق سازمان حشد الشعبی این کشور را بخشی از نهاد امنیتی عراق دانست و گفت که نیروهای مسلح عراق به این سازمان و نیروهایش افتخار می‌کند.

سرتیپ یحیی رسول یکشنبه شب در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی با شبکه المیادین گفت که سازمان حشد الشعبی عراق پشتیبان و تکیه‌گان ارتش عراق بوده و است.

وی در مورد روابط دوجانبه با همسایگان عراق نیز اظهار داشت که آنچه برای دولت عراق اهمیت دارد این است که با همه کشورهای منطقه، کشورهای عربی و دنیا روابط خوبی داشته باشد.

یحیی رسول گفت که عراق هم‌اکنون تیپ‌هایی دارد که این کشور را از دست داعش آزاد کرده و بعد از این نیز می‌تواند حاکمیت ملی عراق را حفظ کند.

او در ادامه با بیان اینکه مرکز هماهنگی چهارجانبه ایران، روسیه، عراق و سوریه برای مقابله با تروریسم همچنان پابرجاست، گفت که دولت عراق به هیچ نیروی خارجی برای مقابله با داعش ندارد.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق تبادل اطلاعات نظامی و اطلاعاتی بین سوریه و عراق را مهم دانست و گفت که این مسئله در عملیات ضد تروریستی موثر بوده است. او از آمادگی نیروهای عراق برای مقابله با خرابکاری تروریست‌ها خبر داد و گفت که اگر گروه‌های تروریستی قصد نفوذ به مرزهای عراق از سمت سوریه داشته باشند، پاسخ نیروهای عراق به آن‌ها سخت خواهد بود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcgxn9tzak93x4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما