تاریخ انتشار۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۴۰
کد مطلب : 463481

بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان به مناسبت روز جهانی قدس

شورای علمای شیعه افغانستان در بیانیه ای تاکید کرد: از سازمان ملل متحد می خواهیم که در جهت تحقق اعلامیه ها و قطعنامه های خود در رابطه با استیفای حقوق حقه ی مردم مظلوم فلسطین جدی بوده، مسئولانه عمل کند.
بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان به مناسبت روز جهانی قدس
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، متن بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان به شرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم 

  عن النبی (ص):  «من سمع منادیاً ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم؛ هرکس بانگ کسی را بشنود که از مسلمانان مددخواهی می کند و پاسخش ندهد و به یاری اش نشتابد مسلمان نیست».
  اگر چه که امروزه جهان اسلام در کل در لجه ی خون غرق است؛ ازجمله افغانستان عزیز وطن ابایی ماکه هر روز وحتی هر ساعت در گیر مصیبت و فاجعه ی خونین جدیدی است وما روز مره به صورت مستقیم با آن درگیریم؛ اما موضوع فلسطین و قدس شریف درد نا سور قدیمی است بر پیکر جهان اسلام که اگر به موقع درمان می شد، شاید امروز این روز گار خونین و تلخ را نمی داشتیم.
 موضوع قدس و فلسطین برای ما، هم موضوع اعتقادی است وهم موضوع انسانی؛ قدس شریف که قبله ی اول مسلمانان است؛ همچنان در اشغال رژیم غاصب اسراییل است وهر روز در جهت یهودی سازی آن تلاش می شود.
  ملت مسلمان فلسطین بیش از هفتاد سال است که در بند و محا صره هستند؛ یا در اردوگاهها یا در زندان ها یا در درون قطعات تجزیه شده ی سر زمین ابایی شان، سر زمین های شان هر روز بیشتر و بیشتر اشغال می گردد؛ خانه های شان با بلدوزر بر سر شان خراب می گردد وهیج کس در این سر زمین امنیت ندارد؛ نه زن نه مرد نه پیر نه طفل شیر خوار.
  اینها در اثر محاصره ظالمانه ازتمام مو اد حیاتی چون غذا، دارو، آب وبرق محروم اند.
 بر خلاف تمام قطعنامه‌های سازمان ملل، شهرک سازی همچنان ادامه دارد؛ الحاق بیشتر سر زمین ها با حمایت قدرت های بزرگ ، مخصوصا آمریکا، ادامه دارد؛ زمینه ی بازگشت میلیون ها آواره ی نیم قرنه فراهم نشده ؛ استقلا و حق خود ارادیت فلسطینی  ها از ایشان سلب شده است.
  در چنین شرایطی سکوت در برابر مظلومیت یک ملت مسلمان در بند واسیر با تمام مبانی دینی و معیار های انسانی غیر قابل قبول است؛ ولذا شورای علمای شیعه افغانستان ؛ اولا از تمام ملل مسلما ن و وجدان های آزاده ی عالم می خواهد که یک پارچه ومتحدانه در دفاع از حقوق قانونی مردم مظلوم فلسطین حساس باشند و بپا خیزند.
 دوم، از سازمان ملل متحد می خواهیم که در جهت تحقق اعلامیه ها و قطعنامه های خود در رابطه با استیفای حقوق حقه ی مردم مظلوم فلسطین جدی بوده، مسئولانه عمل نماید.
سوم، از سران کشورهای اسلامی می خواهیم که از عادی سازی روابط با رژیم غاصب اسراییل بپر هیزند و جلو معامله ی ننگین قرن را بگیرند. 
   چهارم ، از سازمان های حقوق بشری می خواهیم که در برابر جنایت ضد بشری اسرائیل آرام و ساکت نمانند.
پنجم، از تمام ملل مسلمان عالم ، مخصوصا ملت نجیب و بصیر افغانستان که امروزه بیش از هر زمان دیگر درد ورنج مردم مسلمان فلسطین را درک می نمایند، میخواهیم، در شرایط فعلی که بخاطر پدیده ی پلید کرونا امکان تجمعات و جود ندارد، از هر طریق دیگر فریاد خویش را به دفاع از حقوق حقه ی ملت مسلمان  وبرادر خویش بلند کنند تا هم وجیبه ی دینی خود را ادا نمایند وهم مسئولیت انسانی خویش را‌.

            و السلام 
     شورای علمای شیعه افغانستان 

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcdjs0ofyt09o6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما