تاریخ انتشار۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب : 462649
حجت‌الاسلام قریشی:

توصیف فضائل امام علی (ع) موجب غفران الهی برای بندگان است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با تسلیت سالروز شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) گفت: آن امام همام، مایه خیر و برکت و غفران الهی برای بشریت است به طوری که حتی توصیف فضائل ایشان نیز غفران الهی را در پی دارد.
توصیف فضائل امام علی (ع) موجب غفران الهی برای بندگان است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام مهدی قریشی پنجشنبه شب در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان ضمن اشاره به اهمیت توبه و استغفار گفت: انسان اگر توبه کند و در توبه خود ثابت قدم باشد خداوند قطعاً گناهان او را می بخشد.

وی ادامه داد: سه گناه شرک، قتل نفس و زنا که جز گناهان کبیره بوده و خداوند در قرآن به آن وعده عذاب بسیار سنگین داده است اما با این وجود خداوند در ادامه همین آیه کسانی را که توبه کنند و ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهد وعده داده که توبه آنها را قبول و سیئات آنها را به حسنه تبدیل می‌کند.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: خداوند در قیامت آنقدر از گناه گناهکاران می‌گذرد که شیطان نیز امیدوار می‌شود در این راستا باید با امید استغفار کرد تا خداوند اعمال سیئه انسان را ببخشد.

حجت الاسلام قریشی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان فضایلی از حضرت امیرالمومنین گفت: در مورد فضائل حضرت امیرالمومنین آمده که هر کس یکی از فضائل حضرت را بگوید خداوند گناهان او را می‌بخشد و هر کس یکی از فضائل حضرت را بنویسد تا این نوشته باقی مانده ملائکه برای او استغفار می‌کنند و هر کس به یکی از فضائل حضرت گوش دهد خداوند تمامی گناهانی که را با گوش شنیده می‌بخشد و اگر یکی از فضائل حضرت را ببیند خداوند تمامی گناهانی که با چشم دیده می‌بخشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اهمیت شکر نعمات الهی گفت: ویروس کرونا نشان داد که بشر در مقابل خداوند موجود ضعیفی است لذا انسان باید شاکر نعمات خداوند باشد تا خداوند نعمات خود را بیشتر و بلایا را از بشر دفع کند.

آئین معنوی شب‌های قدر امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا با شرایط خاصی ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در ۳۰۰ مسجد استان آذربایجان غربی به صورت حضوری و در بسیاری از مساجد و حسینیه‌ها به صورت آنلاین برگزار شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdci5ra53t1aqq2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما