تاریخ انتشار۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب : 460446

عملیات مشترک الحشد الشعبی، ارتش و مرزبانی عراق در پاسخ به تحرکات اخیر داعش

 نیروهای مشترک الحشد الشعبی، ارتش و مرزبانی عراق در پاسخ به تحرکات اخیر داعش در مرزهای عراق و سوریه در غرب الانبار، عملیات «رمضان یک» را از امروز دوشنبه در منطقه «عکاشات» آغاز کردند.
عملیات مشترک الحشد الشعبی، ارتش و مرزبانی عراق در پاسخ به تحرکات اخیر داعش
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، معاون فرمانده عملیات الانبار در تشکیلات الحشد الشعبی در بیانیه ای اعلام کرده است که این عملیات مناطق بیابانی «عکاشات» به سمت مرزهای عراق با سوریه را در غرب الانبار در بر می گیرد.

«احمد نصر الله» افزوده است که به دنبال دریافت اطلاعاتی از فعال شدن هسته های خفته گروه تروریستی داعش در مناطق غربی الانبار، این عملیات تازه تعقیب و جست و جو امنیتی آغاز شده است.

وی بیان کرد که این عملیات با مشارکت سه نیروی الحشد الشعبی، ارتش و مرزبانی مناطقی که تاکنون از حیث امنیتی متروکه بوده اند را در بر می گیرد. 

منطقه مرزی «الولید» در غرب الانبار روز گذشته (یکشنبه) شاهد فعالیت داعش بود به نحوی که عناصر این گروه تروریستی توانستند «شیخ طلال العمسی» شیخ عشیره «العمسی» از قبیله «عنزه» را در جریان درگیری هایی که بین نیروهای مسلح و عشایر با داعش اتفاق افتاد، به قتل برسانند.

اعضای گروه تروریستی داعش همچنین یکی از اعضای شورای بخش الولید را در جریان حمله به منزل او در هنگام افطاری به قتل رسانده و پسر او را به مکان نامعلومی ربودند.

پیش از این نیز نیروهای الحشد الشعبی از شنبه گذشته عملیات جست و جوی گسترده برای تعقیب عناصر داعش را در مناطق غرب دریاچه «الرزازه» و «ثمیل» در استان الانبار آغاز کرده بودند.

گروه تروریستی داعش همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان تحت عنوان «غزوه رمضان» فعالیت های تروریستی خود را در استان های سنی نشین غرب، شمال و شرق پایتخت عراق افزایش داده است.

برخی از کارشناسان امنیتی عراق نسبت به این تحرکات تازه داعش هشدار داده و خواستار هوشیاری بالای نیروهای مسلح عراق در برابر این تحرکات مشکوک تروریست ها شده اند.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcbagba0rhb0ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما