تاریخ انتشار۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۷
کد مطلب : 459927
استاندار سیستان و بلوچستان:

تأکید بر ضرورت تقویت مراودات استان سیستان و بلوچستان با افغانستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید روابط و مراودات این استان با ولایت نیمروز و دیگر ولایت‌های افغاستان تقویت شود تا مردم دو سوی مرز بیشترین بهره را از این موضوع ببرند.
تأکید بر ضرورت تقویت مراودات استان سیستان و  بلوچستان با افغانستان
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب،احمدعلی موهبتی در دیدار با محمدابراهیم طاهریان‌فرد دستیار ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان، با ذکر این مطلب که دو کشور افغانستان و ایران به ویژه مردم سیستان و بلوچستان دارای اشتراکات و قرابت‌های فراوانی هستند، اظهار داشت: باید روابط و مراودات استان با ولایت نیمروز و دیگر ولایت‌های افغانستان تقویت شود تا مردم دو سوی مرز بیشترین بهره را از این موضوع ببرند.

وی با بیان اینکه مباحث مبادلات تجاری و تسهیل در میزان ترانزیت و تجارت بین کشورها از جمله موضوعاتی است که همیشه مورد توجه مسئولان دو کشور بوده است؛ اظهار داشت: با توجه به نیاز استان‌های همجوار دو کشور، از وزارت خارجه درخواست داریم موضوعاتی از قبیل مباحث فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و مانند اینها را به صورت تخصصی در اجلاس‌های مشترک مرزی مورد توجه قرار دهند.

محمدابراهیم طاهریان‌فرد دستیار ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان هم در این دیدار از ابراز رضایت و علاقمندی مسئولان محلی افغانستان از مراودات و ارتباطات مسئولان استان سیستان و بلوچستان خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تلاش مسئولان دو کشور، این ارتباطات تقویت گردد.

گفتنی است، استان سیستان و بلوچستان از طریق منطقه سیستان در شمال این استان با جمهوری اسلامی افغانستان دارای هم مرز است و مبادلات مرزی بین دوکشور و همچنین تردد اتباع ایران و افغانستان از طریق مرز میلک انجام می‌شود.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcdxn0o5yt0kn6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما