تاریخ انتشار۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۵:۲۹
کد مطلب : 458113

واکتنش الحوثی به خبر تصمیم ائتلاف سعودی برای توقف حملات به یمن

عضو شورای عالی سیاسی یمن به خبر رویترز درباره تصمیم ائتلاف سعودی برای توقف حملات نظامی علیه یمن واکنش نشان داد.
واکتنش الحوثی به خبر تصمیم ائتلاف سعودی برای توقف حملات به یمن
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «محمد علی الحوثی»، عضو شورای عالی سیاسی در یمن گفت: «ما دیدگاه خود را درباره توقف نهایی جنگ به فرستاده سازمان ملل ارائه دادیم».

الحوثی گفت: «ما به مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن توضیح دادیم که دیدگاه ما درباره توقف نهایی جنگ مبتنی بر راه حل‌هایی کامل و جامع است».

وی افزود: «راه حل‌های غیرواقعی و ساختگی قابل قبول نیست و هر راه حلی پس از موافقت نیاز به همه‌پرسی ملت یمن دارد».

«محمدعبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره کننده صنعا نیز اعلام کرد: «ما یک دیدگاه ملی فراگیر را به سازمان ملل درباره توقف کامل جنگ و پایان کامل محاصره ارائه دادیم».

او تاکید کرد: «دیدگاه ما ضامن سلامت کشور و یکپارچگی و استقلال آن است و بنیانگذار یک گفت‌وگوی سیاسی مطابق با یک مرحله جدید انتقالی در یمن است».

عبدالسلام گفت: «ما به درخواست دبیر کل سازمان ملل برای توقف درگیری‌ها و آتش بس در یمن یک دیدگاه ملی و جامع را ارائه کردیم».

خبرگزاری رویترز شامگاه چهارشنبه به نقل از سه منبع خود از تصمیم ائتلاف سعودی برای توقف حملات نظامی خود علیه یمن از پنجشنبه 21 فروردین خبر داد.

رویترز گفت که ائتلاف سعودی این اقدام را به منظور حمایت از طرح سازمان ملل برای توقف درگیری‌ها در دنیا به منظور تمرکز بر مقابله با شیوع کرونا اتخاذ می‌کند.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcjvoextuqeivz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما