تاریخ انتشار۲۷ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۹:۰۹
کد مطلب : 42964
امام جمعه زاهدان:

موج بيداري اسلامي تا سقوط كامل ديكتاتورها ادامه دارد

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به قيام مردم بحرين عليه حاكمان اين كشور گفت: موج بيداري اسلامي ملتهاي خاورميانه تا سقوط كامل ديكتاتورها و سلطه طلبان ادامه مي يابد.
نمازجمعه تشيع زاهدان به امامت آيت الله عباسعلي سليماني
نمازجمعه تشيع زاهدان به امامت آيت الله عباسعلي سليماني
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) از سيستان و بلوچستان، آيت الله "عباسعلي سليماني" در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: دامنه موج بيداري، استقلال طلبي، دين مداري و دشمن ستيزي كه بر خاورميانه سيطره انداخته است، روز به روز گسترده تر مي شود. 

وي افزود: فساد و بي هويتي، مزدوري و وابستگي حكام به استكبار، برخورد حقارت آميز با مردم مهمترين دلايل مبارزه و قيام مسلمانان كشورهاي بحرين، مصر و ليبي است و عقب نشيني از اين مسير معنا ندارد. 

وي مطالبات مردم ليبي، بحرين و مصر را همسان با خواسته هاي مردم ايران در ۵۰ سال قبل دانست و گفت: مطالبات مردم كشورهاي عربي و اسلامي برگرفته از احساس يا هيجانات زودگذر نيست بلكه با تعقل هوشمندانه و متاثر از انقلاب اسلامي ايران است. 

آيت الله سليماني همچنين اقدامات تروريستي و كشتار مردم بي دفاع را در چند سال اخير در سيستان و بلوچستان يادآور شد و گفت: عده اي جنايتكار در لواي مذهب به آدم كشي اقدام مي كنند اما بررسي ها نشانگر اين مطلب است كه اين جنايتها در هيچ منطق و ديني پذيرفته نيست.

به گزارش تقريب، اقشار مختلف نمازگزاران زاهداني نيز پس از برگزاري نماز جمعه امروز در مصلي قدس اين شهر، در محكوميت كشتار مسلمانان كشور بحرين توسط ماموران و عوامل سعودي و در دفاع از موج بيداري اسلامي خاورميانه راهپيمايي كردند. 

نمازگزاران زاهدان با سر دادن شعارهاي 'مرگ بر اسراييل'، 'مرگ بر آمريكا'، ' ياايها المسلمون اتحدوا، اتحدوا'، لشكركشي دولت رياض به بحرين و حمايت استكبار از به خاك و خون كشيده شدن مردم را محكوم كردند. 

نمازگزاران زاهداني ضمن اعلام حمايت خود از اعتراضات مسالمت آميز مردمي، احقاق حق مردم بحرين و خروج نيروهاي سعودي از اين كشور را خواستار شدند. 

در راهپيمايي اعتراض آميز مردم زاهدان كه تا ميدان آزادي اين شهر ادامه يافت جمعي از مسوولان، نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و استاندار اين استان نيز حضور داشتند.
http://www.taghribnews.com/vdceeo8e.jh8wpi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما